Generał BEZ SKRĘPOWANIA do Dudy: „Człowieku, ogarnij się”. Skandal w polskim wojsku

Takie słowa do głowy państwa?! Czegoś takiego w polskim wojsku dawno nie słyszano. W końcu Andrzej Duda – jako Prezydent RP – jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Nie przeszkodziło to jednak Generałowi brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku, a także byłemu szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego w niego przywalić. Stanisław Koziej wywołał niezły skandal.

Generał Stanisław Koziej nie wytrzymał po słowach Andrzeja Dudy dotyczących budowy kanału Żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Zdaniem prezydenta kanał ma ” ma charakter wzmacniania polskiej suwerenności, niezależności i wolności”. Duda podczas wizyty na budowie przywalił w rząd PO-PSL i zaznaczył, że inwestycję tę zapowiedział Jarosława Kaczyński już w 2007 roku. –  Potem, kiedy rządy się zmieniły, ta inwestycja została porzucona. Przez 8 lat rządzący Polską, koalicja PO-PSL w ogóle o niej nie wspomniała, nie realizowała jej, nie podejmowała w tym zakresie żadnych działań. Kiedy Zjednoczona Prawica wygrała wybory w 2015 r., a ja zostałem prezydentem wróciliśmy do czynnej realizacji tego wielkiego zadania – podkreślił Duda. Słowa głowy państwa nie przypadły do gustu Stanisławowi Koziejowi. Były szef BBN bez krępacji huknął w Andrzeja Dudę.

Generał po żołniersku – krótko i na temat – skomentował wypowiedź prezydenta. „Jezus Maria! Co ten kandydat Andrzej Duda plecie. Suwerenność Polski zależy od przekopania Mierzei Wiślanej. Człowieku, ogarnij się” – napisał na Twitterze Stanisław Koziej. 

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

41 Komentarze

 1. Kazał mu się ogarnąć bo wychodzi po za ramy działań WSI.
  A że układ Magdalenkowy ustalił jaka agentura pilnuje swoich u władzy .WSioki tracą pozycję na rzecz MOŚSADu więc się gencio wqrwił niebagatelnie.

 2. Powiedział krótko i na temat !!! Co ma przekopanie rowka do suwerenności i obronności należy brać pod uwagę jakie statki będą mogły pływać ,przekop to tylko fragment prac bo bez pogłębienia rzeki od przekopu do portu co tam wpłynie

 3. Prawdziwy żołnierz zawsze szanuje KAŻDEGO PREZYDENTA, a tym bardziej swojego przełożonego. Przysięgał na wierność RP, a prezydent jest jej reprezentantem wię uubliżył Rzeczypospolitej. To zwykły wypierdek komunistyczny, a nie żaden żołnierz więc nie opowiadajcie tu swoich głupot.

  • Myśleć należy przed podjęciem decyzji a nie czekać kilka lat na potwierdzenie czy decyzja była słuszna. Taka postawa jest z reguły bardzo kosztowna.Już dziś widać, że decyzja o przekopie jest ekonomicznie nieuzasadniona.W razie konfliktu 10 kiloton załatwi sprawę w ciągu kilku sekund.

 4. Duda nie jest prezydentem narodu polskiego tyko Kaczyńskiego kompletnie nie ma swojego zdania w żadnej sprawie nic nie robi dla ludzi tyko dla Kaczyńskiego już dawno powinien zrezygnować jak nie daje rady

 5. Polska nie ma prezydenta. Ten pajac zajmujący urząd prezydenta jest prywatnym prezydentem Jarosława Kaczyńskiego. Ten błazen nie ma żadnych zasad w dodatku notorycznie łamie konstytucję na którą przysięgał, więc żaden szacunek mu się nie należy no może za to, że potrafi podpisać wszystko i wszędzie i to w każdej pozycji!!!

 6. Prezydent nie powinien łamać konstytucji… Zrobił to nie raz i nie raz jeszcze Pad złamie jeśli zostanie ponownie wybrany. Powinien być nie zależy, odłączyć się od partii… Choc raz złożyć veto w Sejmie widząc niezadowolenie Polaków. Nie zrobił tego. Ma wszystkich w… Dla mnie nie jest prezydentem!!!

 7. Wstydzę się tego tego człowieka, który ośmiesza mój kraj na każdym kroku. Tak też jest postrzegany przez większość przywódców europejskich. Jak można szanować taką osobę?

 8. Dzieki p. generale, a mieszkancy tych okolic bardzo boja sie tego przekopu, z uwagi na mozliwosc zalania tych terenow. Pisiory nie maja wszystkich wymaganych badan geologicznych tych terenow, nie posiadaja zgody inst. ochrony srodowiska, a znajac ich niechlujstwo czas sie bac. I ta wieczna, durna propaganda.

 9. Czlowiek-kandydat Duda nie jest zwierzchnikiem generala.
  Prezydent – tak.
  Ale na mierzeji byl tylko kandydat.
  PS
  Zostal juz tylko jeden general z jajami w tym niby-wojsku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*