Był gwiazdą Sejmu. Co teraz robi?

Gdy poseł John Godson (50 l.) nie dostał się do Sejmu i wyjechał do Nigerii. Pierwszy czarnoskóry poseł jest teraz farmerem i pomaga ojczyźnie w walce z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa.

John Godson został posłem w 2010 r., należał do PO, a potem wraz z Jarosławem Gowinem (59 l.) budował jego pierwszą partię Polska Razem. Gdy nie powiodło mu się w wyborach 2015 r., porzucił politykę i po dwóch dekadach spędzonych w Polsce wrócił do Afryki.

Były poseł, który ma wykształcenie rolnicze, osiedlił się na 600-hektarowym Pilgrim Ranch, czyli Ranczu Pielgrzyma, w południowej Nigerii. Hoduje świnie i bydło, uprawia orzechy nerkowca, palmy kokosowe i zboża.

Ranczo byłego posła powstało w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – pisał Newsweek. Większościowym udziałowcem jest spółka Godsona, mniejszościowym – nigeryjska gmina, która przekazała ziemię na działalność rolniczą.

Ale rola Godsona nie ogranicza się wyłącznie do wykładania pieniędzy. Były poseł chętnie zakłada strój roboczy i osobiście zajmuje się ranczem: jednego dnia sadzi kokosowe palmy, drugiego karmi świnie. „Co za dzień! 3 maciory urodziły 25 prosiąt w Pilgrim Ranch. W ciagu 2 miesięcy 15 maciory urodziły 115 prosiąt. Kocham ta robota” – chwalił się niedawno na facebookowym profilu (pisownia oryginalna). Dla Johna Godsona praca fizyczna to nic nowego. Będąc posłem prowadził sad czereśniowy pod Łodzią, który pozwalał mu oderwać się od parlamentarnych obowiązków – czytamy w tygodniku.

Godson włączył się w przemiany w Nigerii: jest doradcą Nigeryjskiej Komisji Diaspory (NIDCOM) oraz Banku Centralnego Nigerii (CBN). Kieruje też w swoim mieście komitetem, który zajmie się odbudową gospodarczą po epidemii koronawirusa. 

Gdy poseł John Godson (50 l.) nie dostał się do Sejmu i wyjechał do Nigerii

Pierwszy czarnoskóry poseł jest teraz farmerem i pomaga ojczyźnie w walce z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa

Gdy nie powiodło mu się w wyborach 2015 r., porzucił politykę i po dwóch dekadach spędzonych w Polsce wrócił do Afryki

Były poseł, który ma wykształcenie rolnicze, osiedlił się na 600-hektarowym Pilgrim Ranch, czyli Ranczu Pielgrzyma, w południowej Nigerii

Hoduje świnie i bydło, uprawia orzechy nerkowca, palmy kokosowe i zboża

John Godson został posłem w 2010 r., należał do PO, a potem wraz z Jarosławem Gowinem (59 l.) budował jego pierwszą partię Polska Razem

Godson włączył się w przemiany w Nigerii: jest doradcą Nigeryjskiej Komisji Diaspory (NIDCOM) oraz Banku Centralnego Nigerii (CBN). Kieruje też w swoim mieście komitetem, który zajmie się odbudową gospodarczą po epidemii koronawirusa

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*