ISIS ciągle żywe! Libańczyk planował zamachy w Polsce

W poniedziałek rzecznik prasowy Służb Specjalnych poinformował o aresztowaniu członka siatki terrorystycznej, planującej serię zamachów w Polsce i innych krajach starego kontynentu. Straż Graniczna oraz ABW dokonały zatrzymania obywatela Libanu. Według funkcjonariuszy mężczyzna stanowić miał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju.

„Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej. Mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku”– brzmiał komunikat Stanisława Żaryna, czyli rzecznika prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Z informacji zgromadzonych przez służby wynika, że Libańczyk pozostawał w stałym kontakcie z członkami struktur ISIS zarówno na Bliskim Wschodzie, jak i w Europie. Miał on również finansować członków zbrodniczej organizacji przebywających na terenie Syrii. Ze zleceniodawcami i innymi przestępcami porozumiewał się przez internet. Schwytany terrorysta w związku z planowanymi działaniami trafi przed sąd. Do tej pory będzie przebywał w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, zlokalizowanym w Białymstoku.

RMF24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!