Stanisław Karczewski odwołany. Jest nowy wicemarszałek Senatu

Marek Pęk został wybrany na nowego wicemarszałka Senatu. Za jego powołaniem było 95 senatorów, nikt nie był przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Na funkcji wicemarszałka zastąpił senatora PiS Stanisława Karczewskiego, który z tej funkcji zrezygnował.

Senat odwołał w środę Stanisława Karczewskiego (PiS) z funkcji wicemarszałka Senatu. Za jego odwołaniem było 93 senatorów, przeciw jeden, 2 wstrzymało się od głosu.

Karczewski w środę rano ogłosił rezygnację ze swojej funkcji na rzecz powrotu do wykonywania zawodu lekarza chirurga. Wyjaśnił, że jego decyzja jest podyktowana przedstawieniem przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego opinii, w której zakazuje się łączenia tej funkcji i możliwości wykonywania zawodu lekarza.

Karczewski poinformował również, że na wicemarszałka Senatu rekomendowany został senator PiS Marek Pęk. – To młody polityk, bardzo zdolny, prawnik – argumentował Karczewski.

Za powołaniem Pęka było 95 senatorów, nikt nie był przeciw, dwóch senatorów wstrzymało się od głosu. Marek Pęk jest senatorem drugą kadencję. W poprzedniej VIII kadencji był wicemarszałkiem – w czerwcu 2019 roku zastąpił na tym stanowisku Adama Bielana, który został europosłem.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*