Korwin-Mikke szokuje: kto chce umrzeć na niemodną chorobę, niech zdycha w kącie pokoju

Kontrowersyjny poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke znowu zabłysnął na sejmowej mównicy. Podczas debaty, dotyczącej koronawirusa, umniejszał skalę pandemii i przekonywał, że wszyscy lepiej by na tym wyszli, gdyby obostrzenia nie zostały przez rząd wprowadzone.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu trwała dyskusja na temat ustawy o tarczy antykryzysowej. Głos zabrał również poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Polityk stwierdził, że za kilka lat wszyscy będą się śmiali z obecnego podejścia polityków do koronawirusa i dodał, że „nie ma żadnej epidemii”. Nazwał ją sarkastycznie „faktem medialnym”.

– Zakłady pogrzebowe informują, że jest o 20 proc. mniej wypadków śmiertelnych i to nie z powodów wypadków samochodowych. Takich epidemii to mamy kilka rocznie. Na koronawirusa zmarło 500 osób, na grypę 2 tys., a na raka umarło 15 tys., a wy zabieracie pieniądze z onkologii i dajecie na koronawirusa – mówił.

– Tak jak kobiety, które wydają wszystko na modną sukienkę, tak samo lepiej umierać na modną chorobę, a ten, kto chce umrzeć na niemodną chorobę, to niech zdycha w kącie pokoju – mówił Korwin-Mikke. – Straszycie ludzi i bierzecie ludzi pod but. Już byłoby dawno po epidemii. Zmarłoby nie 500, a 3-4 tys. ludzi, ale już byłoby po epidemii. Teraz epidemia będzie trwała do sierpnia lub grudnia, albo cholera wie jak daleko. Umrze na końcu 6 tys. osób, albo więcej, ale gospodarka dziennie traci na tym kilkanaście miliardów złotych. To nie koronawirus jest winien, tylko wy – mówił poseł. 

Polski rząd bardzo szybko wprowadził restrykcje dotyczące epidemii. Mają one na celu jej ograniczenie. Kraje, które się z tym spóźniły, takiej jak USA, Włochy czy Hiszpania, zapłaciły olbrzymią cenę za swoją opieszałość. W USA z powodu COVID-19 zmarło 62 tys. osób. Ponad milion osób jest chorych. 

Zobacz też:

Michał Wiśniewski (48 l.) nie lubi żyć na kocią łapę i mimo czterech rozwodów, wciąż wierzy w siłę małżeństwa. Fakt dowiedział się, że kilkanaście dni temu muzyk po raz piąty stanął na ślubnym kobiercu z Pauliną (36 l.) i na jego palcu znów błyszczy obrączka. Cóż, serce nie sługa i może tym razem się uda!

Choć trudno w to uwierzyć, to przedstawiciele służby zdrowia coraz częściej padają ofiarą hejtu. Jedną z osób, która się o tym dotkliwie przekonała jest pielęgniarka ze szpitala w Gliwicach (woj. śląskie). Kobieta, wychodząc rano do pracy nie mogła uwierzyć własnym oczom na widok swojego samochodu. Zobaczcie sami, co ludzie zrobili z jej autem!

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w DPS Polanki w Gdańsku. Choruje już 45 podopiecznych placówki i 24 osby z personelu. Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych zachorowaniach…

Kacperek Błażejowski z Nowogrodźca (woj. dolnośląskie) zaginął. 3,5-latek jakby zapadł się pod ziemię, choć miał opiekować się nim ojciec. Tata chłopca trafił za kratki, a Kacperka szuka ponad 200 osób. Początkowo realistyczny wydawał się scenariusz zakładający, iż chłopiec utonął. Z informacji Fakt24 wynika jednak, że jest on coraz mniej prawdopodobny…

Mija doba zaginięcia 3,5-letniego Kacperka Błażejowskiego z Nowogrodźca. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza nie przynosi skutku. Przeszukiwane są pobliskie działki i dno rzeki. Coraz więcej wiadomo o rodzinie dziecka. Ojciec Kacperka został zatrzymany.

„Daliśmy sobie wdrukować, że w sklepie, mimo że czasami jest ścisk, tam się nie zakazimy. A ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym? Chyba miłością i dobrocią” – takie prawdy miał głosić podczas mszy św. proboszcz parafii św. Mikołaja w Wielu na Kaszubach. Według doniesień „Gazety Wyborczej” duchowny miał też namawiać wiernych do zdjęcia maseczek podczas nabożeństwa.

Anna Lewandowska nie może się doczekać, aż na świat przyjdzie jej drugie dziecko. Żona Roberta Lewandowskiego jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Jak poinformowała w mediach społecznościowych, już odlicza dni do rozwiązania. Przy okazji pochwaliła się zdjęciem, na którym dokładnie widać, jak wygląda w ostatnich chwilach ciąży.

Tajemnica kredytu Andrzeja Dudy (48 l.) rozwiązana! Choć prezydent wziął 497 tys. zł kredytu, bank nałożył na jego willę prawie milion złotych hipoteki. Wiemy, skąd te rozbieżności: eksperci wyjaśniają, że bank po prostu potraktował głowę państwa jak zwykłego Kowalskiego

Dramatyczna akcja poszukiwawcza w Nowogrodźcu pod Bolesławcem (woj. dolnośląskie). Zaginął Kacper Błażejowski. Policjanci i strażacy poszukują 3,5-letniego chłopca. Służby nie wykluczają, że dziecko mogło wpaść do pobliskiej rzeki. Akacja poszukiwawcza była prowadzona przez całą noc. Chłopca szukano z lądu i z powietrza. Co teraz?

Epidemia koronawirusa wciąż nie słabnie. Liczba przypadków na całym świecie przekroczyła 3 mln. W Polsce odnotowano ponad 12 tysięcy zakażeń. Do tej pory w naszym kraju na COVID-19 zmarło 596 osób. Najgorsza sytuacja panuje w USA, gdzie od początku epidemii zmarło ponad 56 tys. osób. Potwierdzono ponad 1 mln przypadków zakażeń. Rada ds. wyborów stanu Nowy Jork podjęła decyzję o odwołaniu lokalnych prawyborów Partii Demokratycznej.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!