Niemcy. Aresztowano czterech mężczyzn. Mieli planować zamachy terrorystyczne. Celem ataków miały być instytucje sił amerykańskich

Niemcy zamachy terrorystyczne

W Niemczech doszło do zatrzymania osób podejrzanych o przynależność do Państwa Islamskiego. Czterej aresztowani mężczyźni prawdopodobnie planowali dokonać serii zamachów terrorystycznych. W kogo miały być wymierzone?

Aresztowania miały miejsce w środę 15 kwietnia w okolicach Essen i Düesseldorfu. Jak ustalił “Reuters” dokonali ich funkcjonariusze niemieckich sił specjalnych.

Kim są podejrzani o planowanie zamachu terrorystycznego?

Aresztowani to czterej mężczyźni, którzy pochodzą z Tadżykistanu. Prokuratura podała, że podejrzani nazywają się Azizjon B., Muhammadali G., Farhodshoh K. i Sunatullokh K. W planowanie zamachów miał być zaangażowany również Ravsan B., który od roku przebywa w areszcie.

Zatrzymani mieli pozostawać w stałym kontakcie z członkami Państwa Islamskiego. Przez rok porozumiewali się z liderami z Syrii i Afganistanu, którzy przekazywali im instrukcje odnośnie przygotowywanych ataków.

Celem ataków miały być instytucje sił amerykańskich w Niemczech, a nawet pojedyncze osoby. W szczególności planowali atak na jedną osobę wygłaszającą publicznie komentarze, które uznali za krytyczne wobec islamu – “Reuters” cytuje oświadczenie prokuratury.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury zagrożona osoba została poddana inwigilacji. Przed aresztowaniem podejrzani zdążyli zdobyć broń, amunicję oraz składniki potrzebne do przygotowania bomby.

O2.Pl

Więcej postów