Wielu Polaków jest WŚCIEKŁYCH. Dowiedzieliśmy się, jakie żądania postawiły media Rydzyka polskiemu rządowi

Rydzyk zbulwersował Polaków

Tadeusz Rydzyk prowadzi swoje własne radio, w którym padło już wiele mocnych i kontrowersyjnych słów. Redemptorysta nie przejmuje się jednak zbytnio krytyką i dalej uważa, że jego działania są zupełnie uzasadnione. Po raz kolejny naraził się wielu Polakom, którzy usłyszeli jakie żądania tym razem postawił rządowi.

Tadeusz Rydzyk nie pierwszy raz prosi o wsparcie oraz o przekazanie pieniędzy. Słynne stało się to kiedy opowiadał o tym jak podarowane mu zostały luksusowe auta, jednak mało kto przypuszczał, że w obliczu walki z epidemią również zażąda wsparcia finansowego.

Tadeusz Rydzyk zbulwersował wielu Polaków

Tadeusz Rydzyk wyemitował niedawno materiał w Radiu Maryja, a ten został przetranskrybowany i opublikowany na stronie internetowej radia w artykule pod tytułem „Pośpiesz na ratunek katolickim mediom”. Można przeczytać tam wiele ciekawych słów, jednak Polacy szczególnie zbulwersowani są ręką, po raz kolejny, wystawioną tylko po to aby otrzymać pieniądze, gdyż według słów słynnego redemptorysty epidemia koronawirusa nie oszczędza nie tylko gospodarki, ale także mediów, szczególnie katolickich. Zwrócono się z apelem do polskiego rządu. Wcześniej wielokrotnie proszono o pomoc słuchaczy, tym razem sięgnięto wyżej.

Apel skierowano do rządzących

– Wydawcy kierują do rządu postulaty wsparcia dla sektora prasowego. Chodzi m.in. o zwolnienie z opłacania składek ZUS przez kilka miesięcy. Eksperci zwracają uwagę na misyjny charakter wielu katolickich mediów, które nie są wpierane przez potężne koncerny zagraniczne – można przeczytać bądź usłyszeć w materiale radia należącego do Tadeusza Rydzyka. Cytuje się również medioznawcę, panią prof. Hannę Karp, która wskazuje, ze zachodnie kraje, między innymi Niemcy, zdecydowały się na wsparcie mediów.

– Czy rząd przyjrzy się sytuacji mediów katolickich i uwzględni pomoc w tym sektorze? Warto przypomnieć, że media te docierają do kilku milionów Polaków i są dla nich potrzebnym, krzepiącym, ale i informującym głosem – takie słowa pojawiają się na samym końcu.

Pieniądze potrzebne do prowadzenia skromnego życia

Zaledwie kilka dni temu Tadeusz Rydzyk w jednej z audycji prosił o pomoc wiernych słuchaczy. Jego zdaniem nie należy teraz odkładać decyzji o wsparciu tak ważnych mediów jakim są Radio Maryja czy Telewizja Trwam. Duchowny zaznaczył, że nawet wcześniej otrzymywane wsparcie wymuszało bardzo skromne i oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. Tadeusz Rydzyk naraził się tymi słowami wielu Polakom, którzy mają mu za złe brak skromności i zrozumienia problemów, przed którymi stanął cały świat.

PIKIO.PL

Więcej postów

12 Komentarze

  1. Na tak dużą świnię trzeba by użyć kalibru 12mm (tak jak na słonie) a w Polsce ten kaliber broni ma tylko wojsko. Może oni coś poradzą.

  2. Tego debila trzeba pozbawić wszystkiego co wierni przekazali na radio Maryja telewizje trwam, ten czubek czuje się jak by to była jego własność, trzeba tego debila z prowadzić na ziemię on żyje w świecie fantazji

Komentowanie jest wyłączone.