Żołnierze POSZKODOWANI w wypadku wojskowej ciężarówki. Na miejscu śmigłowce LPR

Żołnierze POSZKODOWANI

O poważnym wypadku wojskowej ciężarówki na trasie Ostrów – Różan poinformował portal ostrowmaz24.pl. Wiozący żołnierzy samochód zderzył się z pojazdem wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej, a następnie wywrócił się na bok. Poszkodowanych jest ponad 20 wojskowych, niektórzy są w stanie ciężkim – podał portal. Na miejscu policja, pogotowie ratunkowe, dwa śmigłowce LPR i strażacy.

Biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej poinformowało polsatnews.pl, że poszkodowani w wypadku to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Samochodem ciężarowym z V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jechało 24 podchorążych z WAT.

Terytorialsi walczyli z koronawirusem

We wsi Czarnowo (woj. mazowieckie) na drodze krajowej nr 60 niedaleko Ostrołęki doszło w niedzielę około godz. 18:00 do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką wojskową – poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W wypadku poszkodowane zostały łącznie 23 osoby.

Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak podał, że w samochodzie ciężarowym było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji „Bezpieczna Wiosna” oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją, 10 jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.

– 2 podchorążych trafiło do szpitala w Warszawie, 3 do Ostrołęki, 3 do Wyszkowa, a pozostali w tym żołnierz zawodowy do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej – powiedziała polsatnews.pl Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Według niej na obserwację przewiezione zostały także dwie z trzech osób, które podróżowały cywilnym citroenem.

Jelcz zjechał do rowu i przewrócił się na bok

Żołnierze przewożeni wojskowym jelczem siedzieli w skrzyni ładunkowej przykrytej plandeka na ławeczkach.

– Na razie nie mamy informacji , aby ktokolwiek miał obrażenia zagrażające życiu – powiedziała Aneta Szczepaniak. Według niej wioząca podchorążych ciężarówka po zderzeniu zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Wśród poszkodowanych przeważają otarcia, stłuczenia, ale są także złamania – podała rzeczniczka.

Rzecznik straży dodał, że poszkodowane w wypadku zostały 23 osoby. Wśród nich dwie z samochodu osobowego oraz 21 z ciężarówki. Na miejscu pracuje 25 strażaków. Przyjechało tam sześć pojazdów straży pożarnej i sześć karetek pogotowia, a także dwa helikoptery LPR.

Droga krajowa nr 60 została całkowicie zablokowana. Nie udziela szczegółowych informacji na temat wypadku ostrołęcka policja.

– Okoliczności wypadku bada wojsko – powiedział polsatnews.pl oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański.

– Wstępnie ustalono, że doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez samochód osobowy – powiedziała Aneta Szczepaniak.

O wypadku niedaleko Goworowa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 lokalną drogą prowadzącą w kierunku Kunina poinformował serwis eOstroleka.pl. Z kolei Tygodnik Ostrołęcki zamieścił zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Z ostatniej chwili! Makabryczny wypadek pod Goworowem. Ciężarówka przewożąca żołnierzy w rowie. Jest wielu rannych. Na miejscu są śmigłowce LPR

Geplaatst door Tygodnik Ostrołęcki op Zondag 5 april 2020

POLSATNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*