Prawie dwa i pół tysiąca ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Z powodu zarażenia koronawirusem w Wielkiej Brytanii zmarły już 2352 osoby – informował w środę brytyjski rząd. Liczba ta odnosi się godziny 16 we wtorek.

Jak informuje brytyjski oddział  Agencji Prasowej Reuters  , do wtorku 31 marca do godziny 16:00 w Wielkiej Brytanii odnotowani 2352 przypadki śmierci z powodu zakażenia koronawirusem. W ciągu jednej doby zmarły 563 osoby.

Jak poinformował brytyjski rząd, w środę rano w całym kraju było potwierdzonych 29474 przypadków zarażenia się koronawirusem. Dobowy wzrost wyniósł ponad 4000.

  Jak informowaliśmy  , Zastępca głównego lekarza Anglii Jenny Harries ostrzegła w niedzielę, że ograniczenia wprowadzone w związku z epidemia koronawirusa, dotyczące m.in. przemieszczania i kontaktów społecznych, mogą obowiązywać w jakiejś formie nawet przez pół roku lub dłużej. Zaznaczyła, że zbyt wczesne zniesie ich mogłoby skutkować nawrotem epidemii.

„Nie możemy wtedy nagle wrócić do normalnego trybu funkcjonowania, bo byłoby to niebezpieczne. Jeśli tak zrobimy, to wszystkie nasze wysiłki pójdą na marne i może dojść do nawrotu epidemii” – oceniła Harris obecną sytuację podczas konferencji prasowej na Downing Street.

„Przez pewien okres czasu, być może przez najbliższe sześć miesięcy, będziemy dokonywali przeglądu co trzy tygodnie, w celu sprawdzenia, dokąd zmierzamy. Będziemy musieli utrzymywać te ograniczenia, następnie stopniowo będziemy mogli dostosować niektóre z działań na rzecz społecznego dystansu i powoli wracać do normy” – dodała.

Jenny Harries zaznaczyła wcześniej, że „nie oznacza to, że będziemy całkowicie wyłączeni z życia przez sześć miesięcy, ale oznacza, że jako naród musimy być bardzo, bardzo odpowiedzialni i dalej robić to, co wszyscy, dopóki nie będziemy pewni, że możemy stopniowo znieść różne restrykcje”.

Premiera Borisa Johnsona zastąpił podczas konferencji prasowej minister ds. społeczności lokalnych Robert Jenrick. Zaznaczył, że obecnie „wszystkie części składowe kraju znajdują się w sytuacji kryzysowej”.

Zobacz także:  Premier Wielkiej Brytanii zarażony koronawirusem  

Kresy.pl/Reuters

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*