Koronawirus w Lublinie. Zamknięty komisariat, 13 policjantów zakażonych

Już 13 policjantów w Lublinie jest zakażonych koronawirusem. Zdecydowana większość z nich to funkcjonariusze trzeciego komisariatu przy ul. Kunickiego. Budynek obecnie jest zamknięty. Kilkadziesiąt osób zostało poddanych kwarantannie.

Pierwszy przypadek zakażenia u policjanta w Lublinie pojawił się w ubiegły czwartek. Funkcjonariusz przebywał od kilku dni na zwolnieniu lekarskim. Natychmiast zamknięto komisariat przy ul. Kunickiego oraz sporządzono listy osób, z którym policjant miał kontakt. Dalsze kroki podejmował lubelski sanepid. Budynek komisariatu wraz z radiowozami poddano dezynfekcji. Obecnie trwają przygotowania do ponownego otwarcia.

Wczoraj  Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie   podała aktualny stan na godz. 20. Okazuje się, że testy wykazały wynik pozytywny na obecność wirusa SARS-CoV-2 u 12 policjantów z komisariatu nr 3 w Lublinie. Kolejnym zakażonym jest funkcjonariusz oddziału prewencji. Zgodnie z decyzją sanepidu 66 osób zostało poddanych kwarantannie. Podobne działania podjęto wobec 20 policjantów prewencji.

– Obecnie dwaj policjanci przebywają w szpitalu, w pozostałych 11 przypadkach umieszczeni zostali w izolatorium w Lublinie. Najważniejsze jest to, że ich stan jest dobry – podkreśla insp. Artur Bielecki, komendant wojewódzki policji w Lublinie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*