EPIDEMIA w wojsku! 14 żołnierzy i trzech pracowników wojska chorych na Covid-19

EPIDEMIA w wojsku

Według stanu na sobotę, zachorowanie na Covid-19 potwierdzono u 14 żołnierzy i trzech pracowników. Kwarantanną w całym kraju objętych jest ponad 900 osób, włączając w to 357 podchorążych WAT – podało MONźródło: ShutterStock

Czternaścioro żołnierzy i trzech pracowników Wojska Polskiego jest chorych na Covid-19 – poinformowało w sobotę PAP Ministerstwo Obrony Narodowej. Kwarantanną w całym kraju objętych jest ponad 900 osób, włączając w to 357 podchorążych WAT.

Czytaj z domu cyfrową wersję Dziennika Gazety Prawnej! Teraz dwa dostępy od 9,80 zł za pierwszy miesiąc. Codzienny dostęp do ważnych, niezbędnych informacji dla firm i instytucji!

Według stanu na sobotę, zachorowanie na Covid-19 potwierdzono u 14 żołnierzy i trzech pracowników. Kwarantanną w całym kraju objętych jest ponad 900 osób, włączając w to 357 podchorążych WAT – podało MON.

„We wszystkich jednostkach Wojska Polskiego zostały wprowadzone restrykcyjne środki przeciwepidemiczne oraz warunki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami głównego inspektora sanitarnego WP. Utrzymywany jest rozszerzony monitoring epidemiczny w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie” – podkreślił resort.

W zwalczaniu epidemii koronawirusa uczestniczy w sobotę blisko 5,4 tys. żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną, pomagają osobom starszym i objętym kwarantanną.

GAZETAPRAWNA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*