Szumowski przyparty do muru przez Rydzyka. Minister go zgasił! MOCNA rozmowa!

Szumowski Rydzyk

Koronawirus w Polsce atakuje! Zmierzyć się z nim muszą rządzący, a na pierwszej linii działań jest minister zdrowia. Łukasz Szumowski cały czas pracuje na najwyższych obrotach, występuje na konferencjach, udziela wywiadów. Ostatnio gościł na antenie Radia Maryja. Rozmawiał z nim sam dyrektor radia, ojciec Tadeusz Rydzyk.

Od środy 25 marca obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Dotyczą one m.in. poruszania się O CZYM WIĘCEJ – TUTAJ, KLIKNIJ I SPRAWDŹ, ale też zasad dotyczących zgromadzeń religijnych. Od teraz aż do 11 kwietnia w obrzędach liturgicznych i mszach udział, oprócz księdza sprawującego posługę, może w nich brać tylko 5 osób. O tę i inne zagadnienia związane z koronawirusem zapytał o. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja, ministra Łukasza Szumowskiego. Pierwsze pytanie, jakie zostało zadane przez ojca Rydzyka dotyczyło właśnie przepisu o 5 osobach w kościele.

Duchowny zapytał wprost, jak to ma się do tego, że np. w autobusie pokonującym trasę w 40 minut może znajdować się 36 osób, a w kościele tylko 5: – Nie jesteśmy w stanie różnicować kościołów, związków wyznaniowych w zależności od wielkości budowli. Oczywiście prawo pozwala na pewne regulacje i my je stosujemy. Niezwykle ważne jest to, o czym pisze papież Franciszek i nasi biskupi, aby korzystać z mediów, z dostępności do Mszy św. przez środki masowego przekazu – to najbezpieczniejsza forma. Nie ma zakazu pójścia na Mszę św., tylko ograniczamy liczbę ludzi – odparł stanowczo Szumowski.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

  1. Niech Oni Ci ministrowie przestaną się bać – ministrem się bywa .To człowiek jest najważniejszy jaką opinię po sobie zostawi .Jesteś ministrze czyimś ojcem,dziadkiem jak cię będą wspominać? Że stchurzyłeś jak trzeba było się postawić ,poświęcić stanowisko a zachować ,,twarz,,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*