Wałęsie puściły nerwy i odpowiedział na ataki. Ręce opadają

Wałęsie puściły nerwy

Były prezydent Polski, Lech Wałęsa ma problemy finansowe z powodu COVID-19 (koronawirus)? Niedawno były lider Solidarności wyznał w mediach społecznościowych, że jego finanse są w bardzo poważny sposób narażone na straty. Powodem jest epidemia koronawirusa na świecie. Były prezydent był zmuszony odwołać swoje zagraniczne występy, co spowodowało,  że jego zarobki radykalnie zmalały.

Wpis byłego prezydenta wywołał niemałą burzę w opinii publicznej. Dziś w odpowiedzi na liczne zarzuty Wałęsa dokonał wyliczeń dotyczących tego „ile od obywateli dostał, a ile sam im dał”.

Lech Wałęsa ma problemy finansowe z powodu koronawirusa?

Lech Wałęsa w czasie epidemii koronawirusa w Polsce ma bardzo poważne problemy finansowe. Wałęsa miał przede wszystkim zaplanowanych wiele wyjazdów zagranicznych. Były prezydent miał lecieć między innymi do Włoch, Niemiec, USA i w wiele innych miejsc, lecz niestety z powodu COVID-19 wszystko padło. Niedawno Wałęsa wprost oświadczył, że bankrutuję. – Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy… – mówił podłamany Lech Wałęsa w rozmowie z Super Expressem w zeszłym tygodniu.

Dziś Wałęsa postanowił się odnieść do licznych zarzutów,  które powstały pod jego adresem po głośnym wywiadzie.

Wyliczenia Wałęsy

„W ostatnim czasie moja emerytura co miesiąc, na rękę, wynosi około 6 000 zł, co prasa złośliwie wyrywając z kontekstu podała publicznie, dodając że to trochę mało na moją dużą rodzinę, codzienne płatne lekarstwa i wydatki związane licznymi podróżami. Wielu z Was obraziło się i nawet mi naubliżało” – napisał były prezydent Polski.

W dalszej części Wałęsa dokonał wyliczeń sum, które otrzymał od państwa w formie emerytury przez ostatnie 20 lat i sumę kwot, które odprowadził w podatkach. Przy tej okazji Lech Wałęsa poinformował, że za cały rok na rękę otrzymał ok. 65 tys. zł.

„Za ostatnie 20 lat było podobnie. 65 000 x 20 = 1 300 000 zł.Tyle kosztowałem Was podatnicy”– dodał.

Jak podkreślił, przez te ostatnie lata dorabiał również wykładami za granicą płacąc z tego tytułu podatki: „Ojczyźnie to znaczy Wam około 300 000 zł co roku przez 20 lat = 6 000 000 zł -1 300 000 zł = 4 700 000 zł”.– napisał Lech Wałęsa.

„Gdyby każdy emeryt podobnie się dołożył Wam, nie musielibyście w ogóle pracować,,AMERYKA’’ Nie będę doliczał ile ja zarobiłem dla mojej kochanej OJCZYZNY”– podsumował.

Były prezydent Polski, Lech Wałęsa ma problemy finansowe z powodu COVID-19 (koronawirus)? Niedawno były lider Solidarności wyznał ile zarabia.

Były prezydent Polski, Lech Wałęsa ma problemy finansowe z powodu COVID-19 (koronawirus)? Niedawno były lider Solidarności wyznał ile zarabia.

ŹRÓDŁO: DORZECZY / WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*