Była blisko Dudy, zarobiła fortunę

Była zaufaną współpracownicą prezydenta Andrzeja Dudy (48 l.), ale wybrała wielki biznes. I widać, że nieźle jej się to opłaciło. Była szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska (45 l.), na stanowisku wiceprezesa PZU w zeszłym roku zarobiła ponad 1,5 mln zł! To niemal dziesięć razy tyle, ile miałaby na państwowym!

Małgorzata Sadurska przez wiele lat była posłanką PiS, ministrem w Kancelarii Premiera, a od 2015 r. szefowała Kancelarii Prezydenta. Po dwóch latach na tym stanowisku zdecydowała się odejść z polityki i trafiła do zarządu PZU. Odpowiada tam m.in. za nadzór za spółkami zagranicznymi oraz za sprzedaż produktów inwestycyjnych.

 Skąd takie wynagrodzenie? PZU tłumaczy 

W zeszłym roku, jak wynika z przedstawionego w czwartek raportu finansowego grupy PZU, zarobiła w sumie ponad 1,5 mln zł. Biuro prasowe spółki przekonuje, że pensja Sadurskiej nie wzrosła.

– Wysokość ujętej w raporcie finansowym za 2019 rok kwoty wynika wyłącznie z faktu, że nastąpiła wypłata zmiennych składników wynagrodzenia aż za dwa lata, a więc rok 2017 i 2018. Zmienne składniki wynagrodzenia są uzależnione od wyników finansowych, a te były rekordowe – wyjaśnia biuro prasowe PZU.

Kiedy Sadurska przeszła do biznesu, wokół jej pensji było sporo zamieszania. Akurat wtedy wprowadzano w PZU nową ustawę kominową określającą zarobki. Spółka poinformowała wtedy, że Sadurska pracuje za darmo, bo zrezygnowała czasowo z pobierania wynagrodzenia. Potem okazało się, że wypłacono jej wyrównanie – i owe „za darmo” okazało się kwotą 100 tys. zł!

 Rekord w cieniu zmiany prezesa 

Zeszły rok był także dobry dla Pawła Surówki, który do czwartku pełnił stanowisko prezesa PZU. Jak wynika z raportu finansowego, w zeszłym roku zarobił niemal 1,8 mln zł, w tym 915 tys. zł stanowiło wynagrodzenie zmienne za 2017 i 2018 r.

Surówka złożył rezygnację ze stanowiska, powodów tej decyzji nie ujawniono. Co ciekawe, jeszcze w czwartek spółka chwaliła się rekordowymi zyskami.

Jak informuje „Puls Biznesu” Surówka został poproszony o odejście ze stanowiska. Na jego miejsce została wybrana Beata Kozłowska-Chyła (50 l.), która przed czterema laty zasiadała w zarządzie PZU. Nowa prezes jest radcą prawnym i wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów.

Małgorzata Sadurska była szefową Kancelarii Prezydenta

Była zaufaną osobą prezydenta Andrzeja Dudy

Sadurska przez dwa lata kierowała Kancelarią Prezydenta

Małgorzata Sadurska

Jest obecnie wiceprezesem PZU

Koronawirus w Polsce. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Nie żyje pacjentka poznańskiego szpitala. Do tej pory Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce! Łącznie zachorowało już 51 osób. Wedle słów szefa resortu Łukasza Szumowskiego w niedługim czasie liczba zakażonych może dojść do tysiąca. W wielu miejscach zaostrzane są środki, mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ta historia pokazuje, jak dramatyczna sytuacja panuje we Włoszech. Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 60 lat, umarli z powodu koronawirusa w odstępie zaledwie dwóch godzin. Ich zrozpaczony syn powiedział w rozmowie z mediami, że jego rodzice spędzili osiem dni zamknięci w domu z gorączką. – Umarli sami, nie mogłem ich nawet przytulić – wyznał Luca Carrara.

Nie mam nic przeciwko zamykaniu miejsc publicznych, kin, muzeów. To dobra decyzja. To nie jest – jak twierdzą niektórzy – objawem paniki. Takie same decyzje podejmują rządy innych państw. Powinniśmy się do nich stosować – mówi w rozmowie z Faktem Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza najważniejsze, największe sieci handlowe w Polsce. W obliczu zwiększonego ruchu w sklepach i robienia przez Polaków dużych zapasów, a także fałszywych informacji o zamykaniu sklepów, zdecydowała się wydać specjalny komunikat. POHiD zapewnia, że sklepy będą otwarte i informuje jakie kroki podjęto, by zapewnić ciągłość dostaw.

Koronawirus w Polsce i na świecie budzi coraz większy niepokój. W czwartek WHO ogłosiła stan pandemii, a Ministerstwo Zdrowia dołączyło Covid-19 do wykazu chorób podlegających obowiązkowi hospitalizacji. Tymczasem Amerykanka, Elizabeth Schneider ujawnia, że właśnie wróciła do pełnego zdrowia. Jaki jest jej lek na koronawirusa?

W Polsce zmarła druga osoba zarażona koronawirusem. Rząd wprowadza radykalne środki, by ochronić Polaków przed tym, co spotkało Włochów. Polska wprowadza STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO! To oznacza duże ograniczenia w naszym życiu. Poniżej w naszej relacji live opisaliśmy je wszystkie. Łącznie na COVID2019 w Polsce zachorowało już 68 osób. Jest już druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce – to 73-letni pacjent z wrocławskiego szpitala. Wedle słów szefa resortu Łukasza Szumowskiego, w niedługim czasie liczba zakażonych może dojść do stu, a nawet tysiąca. W wielu miejscach zaostrzane są środki, mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii. Tymczasem na świecie epidemia rozprzestrzenia się bardzo szybko. Zakażona koronawirusem jest nawet żona premiera Kanady Sophie Gregoire Trudeau, a sam Justin Trudeau poddany jest kwarantannie.

Krakowscy naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego są bliscy opracowania superszybkiego testu na koronawirusa. Będzie go można używać np. na lotniskach lub dworcach. Szybka weryfikacja tego czy ktoś jest zarażony lub nie, pomoże w zahamowaniu epidemii. Osoba z wirusem zostanie odizolowana i przestanie przenosić go dalej.

Czy wierni powinni uczestniczyć w mszach świętych w czasie epidemii koronawirusa? Lekarze i naukowcy nie mają wątpliwości i powtarzają, że w takim okresie jest to wręcz niedopuszczalne! Jednak niektórzy hierarchowie kościelni, katoliccy publicyści i konserwatywni politycy uważają, że rząd nie może zakazywać ludziom udziału w mszach. Przykład z Korei Południowej pokazuje, że brak takiego zakazu może doprowadzić do prawdziwej katastrofy! Ale jednocześnie szybko udało im się opanować rozprzestrzenianie epidemii.

Tydzień temu Martyna Wojciechowska (45 l.) uśmiechała się na pokładzie samolotu, kiedy to wybierała się w lot do Afryki. Dziennikarka wróciła dziś w nocy do Polski i zastała bardzo smutny widok na stołecznym lotnisku Chopina. Wojciechowska postanowiła podzielić się refleksjami na ten temat, a jej przekaz poruszył fanów!

Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Polsce. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna groźnego wirusa. Do tej pory potwierdzono już 51 przypadków zakażenia koronawirusem. Pojawiają się apel o zawieszenie mszy świętych. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski postanowiła zabrać głos w tej sprawie i wydała specjalny komunikat.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*