Amerykańscy generałowie „nie mieli litości” dla Polski. „Wszędzie panuje ogromny chaos i bałagan”

Amerykańscy generałowie dla Polski

27 lutego szef MON poinformował o rozpoczęciu polskiej części amerykańskich manewrów Defender – Europe 2020. Są one zaplanowane od lutego do maja i zakładają przerzut 20 tys. amerykańskich żołnierzy, wraz z ciężkim sprzętem do Polski, gdzie wezmą udział w ćwiczeniach poligonowych. Będzie to największy przerzut amerykańskich wojsk do Europy od 25 lat.

Pierwsza kolumna wojsk USA dotarła do Polski, a już wybuchł nowy skandal związany z przygotowaniami do manewrów „Defender Europe 20”. Wysokiego rankingu oficerowie amerykańskiej armii w Europie nie kryją swojego oburzenia i negatywnie komentują dowództwo Wojska Polskiego.

Tak ocenił zastępca dowódcy wojsk USA w Europie gen. Joe Jarrard przygotowania polskiej armii: „Biorąc pod uwagę idealną organizację ćwiczeń, którą widzieliśmy w Niemczech, nie spodziewaliśmy się, że w Polsce mogą pojawić się liczne problemy. Sytuacja jest po prostu fatalna. Miejsca na odpoczynek nie były odpowiednio wyposażone, amerykańscy żołnierze po długim marszu musieli spać na ziemi. Oprócz tego, żołnierze i oficerowie narzekają na złe jedzenie”.

Szef sztabu wojsk USA w Europie gen. bryg. Hartmut Renk również zwraca uwagę na liczne problemy: „Mogę stwierdzić z całą pewnością, że dowódca 12. brygady zmechanizowanej gen. Dudczak nie zorganizował ani wsparcia technicznego ani logistycznego. Wszędzie panuje ogromny chaos i bałagan. Rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe są niewystarczające do wsparcia wojsk amerykańskich w Polsce. Miejsca wsparcia technicznego nie są wyposażone. W jednostkach wojskowych brakuje wymaganej ilości paliwa. Niestety, musimy dostarczyć benzyny i oleju napędowego z Niemiec”.

Przetłumaczył: MARCIN SZYMAŃSKI

ŹRÓDŁO: PAP.PL  / THEDURAN.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

76 Komentarze

 1. Ćwierć wieku niszczenia naszej armii widać jak na dłoni i jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie aby czas błędów i wypaczeń naprawić…

  • Jakoś jeszcze za „Anakondy’2016” Amerykanie nie mieli żadnych poważnych zastrzeżeń do organizacji ćwiczeń!

   Ale to było zaraz po przejęciu władzy przez dojną zmianę prezesa, kiedy armią dowodzili i zarządzali jeszcze oficerowie później poodsuwani przez PiS ze stanowiska…

 2. Wiecie,co jak ktoś wynajmuje poligon A poligon jest własnością polskiej armii,to przecież logiczne ,że zaplecze wyżyeieniecpowinno być zapewnione na takim poziomie jak wymaga zamawiający A nie na poziomie jak dla Wojsk Ochrony Terytorialnej??,Ale żeby paliwa nie zorganizować to już żenada

 3. To bylo do przewidzenia tym ludzom obecnej wladzy brakuje podsawowych atgumentow do zajmowania sie nasza obronnoscia przeciez Maciarewicz rozwali wszystko wiec nie ma sie czemu dziwic a Blaszczak to moze byc ministrem lesnictwa anie wojska on nawet nie ma kroku marszowego Wstyt i hanba.dorwali sie do wladzy ale nie maja zielonego pojecia.

 4. Warunki bardziej zbliżone do realnego chaosu w czasie konfliktu. Nikt łóżek i paliwa nie będzie na wojnie za nimi woził

 5. Amerykanie , to nie Polska ciemnota ,nie będą padać na kolana i się modlić , jasno i wyrażenie mówią co za burdel mamy ,co za generał , który nie potrafi zorganizować , wymogów jakie Amerykanie postawili ,Obciach wszędzie , ale grube pieniądze to szybko potrafią brać .

 6. A co qurwa Amerykanie przyjechali do babci na pączki?To jest qrwa wojsko czy kompania reprezentacyjna.Manewry to jest qrwa wojna A nie 8godz. i do domu . Teraz do rzeczy;a że burdel i chaos w polskiej armii to zasługa św. Antoniego smoleńskiego od rozpieprzania wszystkiego.Już rządy PiSu odbijają się czkawką w armii,ale trzeba było Amerykanów żeby im to ktoś z zagranicy powiedział jakie gówno mają w polskiej armii.

 7. Tsk rzadzi Pis takich ma kompetentnych ludzi w kazdej dziedzinie za co sie nie wezma wszystko spierdola, najlepiej im idzie przyznawanie sobie nagrod i pensji.

 8. No i co mądrala BŁASZKA do szatni wydawać palta a nie wojskiem się zajmować nie ręcze jak któryś POCIĄGNIE za spust

 9. arek Oliwa Po tych manewrach Defender Polakom odechce się współpracy z waszyngtońsko jerozolimskimi beznapletkami.

 10. pis to banda kretynów, która nie potrafi niczym zarządzać… a wybrało ich 8 mln. baranów, więc trudno się dziwić… w większości to tępy naród, niestety…

 11. Więcej emerytów resortowych niech w Wojsku Polskim zatrudnią…. wtedy średnia wieku wzrośnie z 67 lat do 75 lat i już USA nie odważy się coś komentować na tematy logistyki

 12. wyrzucili z wojska fachowców zastąpili ich amatorami………i wynik jest widoczny tak jak całe państwo tekturowe

 13. Dobra miną do złej gry. Nie mamy żadnych atutów, bo to 9ni rozmontowali skutecznie armię, tworząc ja na coś podobnego do wojska paradnego, cacanych żołnierzyków, którzy tylko szewrony i awanse mają w głowie

 14. Najgorszej jak smarkacze mianowani w dwa lata od szeregowca do generała chcą się bawić w wojsko a nie mają zielonego pojęcia.

 15. A czego się spodziewali po PiSie, jeden minister psychiczny, drugi niedouczony. Polscy generałowie jeszcze rok temu byli kapralami , a kompetenych zwolnili, bo nie popierali władzy!!!!!

 16. To nawet bym nazwała załuceniem ciszy zmarłym . Wstydu nie mają niech jeszcze tam dupek autokarem podjedzie może powstaną i go powitają . Ja pirdziu ale wstyd . Chociaż po prawdzie tam ich miejsce pod płotem cmentarza .

 17. Oto nasza armia.Kto ma dbać o nią,jak wszystkich generałów wywalił Macierewicz.Ci z łapanki, mianowani z marszu.Niektórzy z szeregowców awansowania do stopnia generała.To jest zgroza,niszczenie autorytetów oficerów i armii.

 18. Słabe strony armii Polskiej albo tego co po niej zostało odkryte .Obce wojska rządzą i stawiają warunki.Nigdzie nie jest dobrze jak są tam siły USA. Oby nie jakiś Koń Trojański.

 19. Przecież dojna zmiana za co się weźmie to spieprzy. Natomiast mistrzami świata są w propagandzie i skłucaniu Polaków; obrażaniu wszystkich ,jak tu żyć bez wstydu?wszędzie na świecie robią obciach.

 20. Aby wyszkolić prawdziwego dowócę drużyny – kaprala potrzeba co najmniej rok. dowódcę plutonu dwa lata, dowódce kompanii 4 lata. Dowódca batalionu to już 8 lat, dowódca pułku brygady 10 – 12 lat dowódcy dywizji to praktycznie 20 lat. Szkoły i ćwiczenia. Ale u nas wojsko stworzone wodewilowe. DZisiaj grasz rolę generała jutro sierżanta a pojutrze markietantki.

 21. Przyjechali n ćwiczenia czy do mariotu? W razie wojny też będą narzekać że sali na podłodze? Ch.. nie wojsko z USA 🙂

 22. Skoro najlepsi fachowcy z doświadczeniem zostali wywaleni lub odeszli z woja widząc co się dzieje, to jest jak jest. Brak organizacji,zgrania, pomyślunku, czy jakiegpkolwiek szerokakątnego myślenia i przewidywania.

 23. Skandal. Ale defilady im wychodzą na piątkę. Amerykanie tak nie potrafią. Jak generał Głąb przeprowadzi odprawę wart to klękajcie narody. A manewry? Po cholerę to ?

 24. Macierewicz,Błaszczak to w jakim wojsku służyli,że mają się na tym znać? Obaj nie mają o armii zielonego pojęcia. Więcej pojęcia miał złodziej jojo,który był ministrem od MILICJI,bo przynajmniej znał temat od potrzewki jak i Kamiński. Ci dwaj ostatni to fachowcy. Jednak ci dwaj od wojska,to służyli w 64 pułku człaponów,bądź w piechocie podwodnej.

 25. Brawo blaszczak. Kolejna kompromitacja. Ale tego można się było spodziewać, bo oni potrafią tylko niszczyć. Niczego nie tworzą tyko rujnują wszystko za co się złapią.

 26. Wynik zwolnienia kwalifikowanej kadry i zastapieniem jej kadrą z szybkiego awansu bez wiedzy i doświadczenia. Wstyd

 27. PiS przejmuje po kolei wszystko.Teraz zrobił niespodziankę armii amerykańskiej po to aby ją osłabić i przejąć.

 28. Jaki minister, takie wojsko a zresztą ten prawdziwy dowódca z Żoliborza nigdy w wojsku nie był a minister nie lepszy

 29. Chaos i bałagan to wy umiecie robić tak jak wybrańcy w hotelach autobusach i gdzie tylko postawią swoje przebrzydle

 30. Ja tam nie jestem zdziwiony wogole mnie to nie dziwi.
  Pisowscy ludzie nie znaja sie na niczym, jak przyszli rzadzic powywalali dobrych fachowcow zatrudnili kolegow,ktorzy nie maja o niczym pojecia dobra zmiana

 31. I co panie Błaszczak ale wstyd na cały świat w wojsku ma Pan burdel czytałam jak Generał Amerykański skompromitował Polskie wojsko i rząd żeby paliwo ściągać z Niemiec wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd na pewno Tramp będzie interweniował na pewno nikt by tego nie przeczytał gdyby nie było przelumaczone

 32. Jeśli wypierdoliło się najlepszych dowódców tylko dlatego, że nie całowali w dupę prezesa, to teraz pora zbierania owoców.

 33. Co w tym dziwnego? Jaki MON takie dowodzenie Armia. Przecież gołym okiem widać, że w wojsku są problemy. Odeszło wielu świetnych dowódców, którzy mieli inne zdanie od zapatrywan ministrów z PiS.

 34. Co za dziadostwo, chyba już naprawdę zeszliśmy na psy we wszystkich kategoriach życia.Dobra zmiana potrafi tylko kłamać i zgarniać dla siebie ile tylko się da. Żenada, wstyd!!!!

 35. Mają rację!pisiory zdemolowały naszą armię a oficerów zamienili w posłuszne kukiełki
  A przynajmniej dużą część
  Szkoda wielka

Komentowanie jest wyłączone.