Niepokojące doniesienia o Franciszku. Chodzi o jego zdrowie, ma wiele mówiące objawy

Niepokojące doniesienia o Franciszku

Według ostatnich doniesień, papież Franciszek może mieć problemy zdrowotne. Ojciec święty nie pojawił się w rzymskiej bazylice świętego Jana na Lateranie. Wierni obawiają się o stan zdrowia głowy Stoli Apostolskiej. Wielki Post rozpoczął się bez jego udziału.

Papież Franciszek miał pojawić się dzisiaj w rzymskiej bazylice świętego Jana na Lateranie, by wziąć udział w obrzędach rozpoczynających Wielki Post. Głowa Stolicy Apostolskiej miała prowadzić liturgię pokutną dla duchowieństwa. Ojciec święty nie był jednak w stanie wywiązać się z tych obowiązków. Jako powód media podają pogorszony stan zdrowia papieża.

Wiadomość o tym, że papież Franciszek nie był w stanie odprawić liturgii pokutnej dla duchowieństwa, zaniepokoiła wiernych na całym świecie. Zwłaszcza że jego nieobecność spowodowana jest problemami zdrowotnymi. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował prasę, że papież uznał, że bezpieczniej będzie, jeśli zostanie w pobliżu watykańskiego Domu św. Marty. Jest to miejsce, które papież Franciszek zamieszkuje na co dzień.

Papież Franciszek nie wziął udziału w uroczystościach

Fakt, że papież Franciszek już poprzedniego dnia wyglądał na zmęczonego, jeszcze bardziej zaniepokoił wiernych. Podczas audiencji oraz uroczystości Środy Popielcowej ojciec święty nie wyglądał najlepiej. Kaszel i chrypa wskazują na to, że głowa Stolicy Apostolskiej musiała się przeziębić. Watykan stara się jednak uspokoić wiernych, twierdząc, że to jedynie chwilowa niedyspozycja.

Przedstawiciele Watykanu są przekonani, że papież Franciszek będzie w stanie zrealizować pozostałe plany, przewidziane na czas celebracji Wielkiego Postu. Warto zwrócić uwagę, że jest to najważniejsze święto dla chrześcijan, podczas którego odbywa się wiele długich i wyczerpujących obrzędów. Widocznie ojciec święty nie czuł się dzisiaj najlepiej i musiał odpocząć, by zregenerować siły i przygotować się do dalszego pełnienia posługi.

Papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat 13 marca 2013 roku. Niedługo minie 7. rok od czasu, kiedy objął funkcję biskupa Rzymu po rezygnacji Benedykta XVI. Ojciec święty ma już 83 lata, nic dziwnego więc, że każda informacja na temat jego zdrowia wywołuje niepokój wśród wiernych. Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej zapewnia jednak, że nie ma powodów do obaw.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*