Nie żyje gdański radny PiS. Wszczęto śledztwo

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz wszczęła śledztwo w sprawie śmierci gdańskiego radnego PiS Dawida Krupieja (†29 l.). Polityk zmarł w piątek, 21 lutego. O śmierci polityka poinformowała w mediach społecznościowych w sobotni poranek jego siostra, Stefania Krupej.

– Ten post kieruje do serdecznych przyjaciół i znajomych mojego kochanego braciszka, mimo iż staram się zachować cząstkę prywatności, uważam że fb to najszybszy sposób by was poinformować, że Dawid Krupej mój braciszek odszedł dzisiaj od nas, w poniedziałek zamieszczę więcej informacji dotyczących pogrzebu – napisała na Facebooku Stefania Krupej. Siostra zmarłego polityka nie podała przyczyny okoliczności śmierci.

O śmierci polityka poinformowała także Rada Miasta Gdańsk. „Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Dawida Krupeja – Radnego Miasta Gdańska. Przepełnia nas poczucie niesprawiedliwości i przygnębienia, które trudno jest wyrazić słowami. Składamy Rodzinie Dawida najszczersze wyrazy współczucia” – napisano na oficjalnej stronie na Facebooku.

 Jest śledztwo ws. śmierci 

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński potwierdził w czwartek PAP, że postępowanie w sprawie śmierci gdańskiego radnego Dawida Krupieja prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz w Warszawie.

„W ramach podjętych czynności przesłuchano świadków, w tym członków rodziny. Zlecono również sekcję zwłok” – poinformował prokurator. Wskazał także, że ze wstępnych ustaleń nie wynika, by śmierć Krupieja była wynikiem działania osób trzecich. „To wszystkie informacje, jakie mogę przekazać w zakresie tego postępowania” – dodał Łapczyński.

Dawid Krupej był asystentem wiceministra kultury Jarosława Sellina. Pracował też w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ostatnich wyborach samorządowych został radnym Gdańska, działał w klubie partii Prawo i Sprawiedliwość. Zasiadał m.in. w Komisji Kultury i Promocji, z wykształcenia był magistrem sztuki i śpiewakiem operowym. Dawid Krupej prowadził często konwencje wyborcze PiS na Pomorzu. Pogrzeb 29-letniego polityka PiS odbędzie się w sobotę w Słupsku.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!