Najnowszy sondaż. Andrzej Duda prowadzi, najsłabiej wypada Krzysztof Bosak

Z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że wśród tych, którzy planują wziąć udział w wyborach, co drugi respondent chce głosować na urzędującego prezydenta. Chęć udziału w wyborach wyraziło 85 proc. ankietowanych. 9 proc. nie wie, czy pójdzie do urn, a 5 proc. w ogóle nie ma zamiaru oddawać głos.

Wyniki pokazują, że Andrzej Duda ma w grupie osób, które zadeklarowały uczestnictwo w wyborach, ma 50 proc. poparcie. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Wskazało ją 20 proc. ankietowanych Polaków. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia zdobyli po 5 proc. głosów ankietowanych. 4 proc. badanych zadeklarowało chęć oddania głosu na Roberta Biedronia, a 1 proc. biorących udział w sondażu wybrało Krzysztofa Bosaka.

Sondaż CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-16 lutego 2020 r. na liczącej 958 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Skład sztabu wyborczego Andrzeja Dudy jest w zasadzie gotowy. Oprócz byłej premier Beaty Szydło, która zajmie się kwestiami programowymi, w jego skład wejdą doświadczeni politycy PiS oraz ministrowie z Kancelarii Premiera i Kancelarii Prezydenta. Na czele sztabu ma stanąć europoseł PiS Joachim Brudziński, którego wskazali na tę funkcję zarówno sam prezydent, jak i prezes Kaczyński. Brudziński ma odpowiadać za kwestie organizacyjne i spinać działania wszystkich ośrodków władzy z partią, by przekaz w kampanii był jak najbardziej spójny.

Sztabem wyborczym Małgorzaty Kidawy-Błońskiej pokieruje europoseł, były minister zdrowia – Bartosz Arłukowicz. Za kwestie programowe odpowiada natomiast Izabela Leszczyna, za „trudne odcinki kampanii bezpośredniej” – Elżbieta Łukacijewska, zaś za „kwestie młodych” Aleksandra Gajewska. W sztabie kampanię w terenie ma koordynować posłanka Monika Wielichowska. Operacyjnie sztabem zarządza Michał Gramatyka, natomiast jej rzecznikiem został lider Nowoczesnej – Adam Szłapka.

Szefową kampanii prezydenckiej Władysława Kosiniaka-Kamysza została Magdalena Sobkowiak, która współpracuje z szefem PSL od roku. Współtworzyła bowiem kampanię parlamentarną Koalicji Polskiej. Wcześniej, przez ponad 10 lat, była dziennikarką radiową i telewizyjną związaną m.in. z Polsatem, a później TVP. Zajmowała się głównie tematyką polityczną. Była korespondentką publicznej stacji w Brukseli. Sobkowiak relacjonowała też m.in. wybory w USA i Wielkiej Brytanii, a także wydarzenia po zamachach we Francji.

Źródło: WP, Onet

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*