Są pierwsze ofiary manewrów „Defender – 20” w Niemczech. Wielka bójka amerykańskich żołnierzy

bójka amerykańskich żołnierzy

Amerykański żołnierz został ranny podczas bójki w sobotni wieczór 8 lutego w niemieckim mieście Grafenwoehr, na ulicy przy której znajduje się kilka barów, podała niemiecka policja i amerykańscy wojskowi.

„W tej chwili prowadzimy śledztwo w sprawie 21-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o zranienie żołnierza podczas bójki” – powiedział Werner Stopfer, szef policji w mieście Eschenbach.

Około dwudziestu ludzi brało udział w ulicznej bójce. Nie było jasne, czy wszyscy zaangażowani w walkę są amerykańskimi żołnierzami. Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego i przekazała go w ręce policji wojskowej USA, powiedział Stopfer.

Ranny żołnierz pochodził z 173 Brygady Powietrznodesantowej, powiedział mjr. Christopher Bradley, rzecznik brygady. Druga zaangażowana osoba to także amerykański żołnierz, powiedział Bradley, ale nie było jasne, z którą jednostką był związany.

173 Brygada Powietrznodesantowa ma jednostki w Grafenwoehr i w Vicenzy we Włoszech. Wcześniej żołnierze z 173 Brygady zostali oskarżeni o udział w licznych brutalnych incydentach w Vicenzie.

ŹRÓDŁO: STRIPES.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*