„Gazeta Wyborcza” zapowiada publikację „najbardziej skrywanej tajemnicy władzy”. Poznamy listę do KRS

Czwartkowe wydanie „Gazety Wyborczej” ma przynieść publikację listy poparcia jednego z kandydatów do KRS. Temat od wielu tygodni budzi silne emocje.

„ZAGADKA: Co to jest? PiS strzeże tego jak oka w głowie, a my publikujemy jutro rano w ‚Wyborczej'” – wpis o takiej treści pojawił się na oficjalnym koncie „Gazety Wyborczej” na Twitterze.

Do wiadomości dołączono zdjęcie dziennikarza periodyku Wojciecha Czuchnowskiego trzymającego zadrukowane kartki. Tekst zamazano. Również Roman Imielski z „GW” umieścił na swoim profilu tę samą fotografię. „Jutro w ‚Wyborczej’ poświęcimy duuuużo miejsca nowej KRS. Tej KRS….” – napisał.

Komentatorzy twierdzą, że publikacja może mieć związek z utajnionymi listami sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa. Tę informację potwierdza wpis z newslettera „Gazety Wyborczej” opublikowany przez jednego z internautów.

„Ujawniamy najbardziej skrywaną tajemnicę obecnej władzy – listę poparcia jednego z kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa” – miał poinformować w mailu Paweł Wroński.

Później Czuchnowski w rozmowie z internautami przyznał, że „Wyborcza” opublikuje jedną z „15 ukrywanych przez władzę list”.

Sprawa dotycząca ujawnienia list poparcia dla kandydatów do tzw. nowej Krajowej Rady Sądownictwa ciągnie się od ubiegłego roku. W listopadzie sędzia Paweł Juszczyszyn zażądał ich ujawnienia. Odwoływał się w tej kwestii do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada, który poddał w wątpliwość niezależność nowej KRS od władzy politycznej.

https://twitter.com/kuba1kuba/status/1225128881428074496?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1225128881428074496&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fgazeta-wyborcza-zapowiada-publikacje-najbardziej-skrywanej-tajemnicy-wladzy-poznamy-liste-do-krs-6475488922424961a

 

OPRAC. MAGDALENA NAŁĘCZ

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*