Zwyrodnialec z Iraku zmuszał nastoletnie Polki do prostytucji

zmuszał nastoletnie Polki do prostytucji

25-letni obywatel Iraku został skazany na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia. Wyrok za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek zapadł w Sztokholmie. O sprawie donosi we wtorek gazeta „Dagens Nyheter”.

Dziennik ujawnił, że obywatel Iraku poznawał polskie nastolatki przez internet. Następnie mężczyzna proponował im przyjazd do Szwecji i połowę pieniędzy ze sprzedaży usług seksualnych. Na miejscu Khalid zmuszał je do częstych spotkań z mężczyznami oraz żądał od nich spłacenia długu za wynajem mieszkania.

Sprawa wyszła na jaw, gdy 17-letnia Polka, Maria z północnej Polski, uciekła przed goniącym ją klientem do kawiarni w centrum Sztokholmu. Świadkowie zaalarmowali policję. „Dagens Nyheter” opisał historię nastolatki. Dziewczyna miała wówczas 16 lat i borykała się z kłopotami w domu oraz szkole.

W wyniku śledztwa szwedzka policja ustaliła, że mieszkający w Szwecji Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastolatki przy użyciu alkoholu i narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono przedmioty mogące służyć seksualnej przemocy. Prokuratura zakwalifikowała przypadek Marii jako handel ludźmi, natomiast dwóch innych Polek – jako stręczycielstwo. Khalid usłyszał także zarzut posiadania narkotyków.

Według „Dagens Nyheter”, wyrok w sprawie Irakijczyka jest przełomowy, ponieważ po raz pierwszy szwedzki sąd uznał ogłoszenie na portalu randkowym za formę stręczycielstwa. Khalid zeznał, że jedynie pomagał w napisaniu ogłoszeń w internecie. Mężczyźni, którzy płacili za usługi seksualne nastolatek, byli zarejestrowanymi użytkownikami tego samego portalu randkowego. Zostali skazani na karę grzywny.

ŹRÓDŁO: PAP / NCZAS.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*