Andrzej Duda ostro nt. PolExit. Będzie wyjście Polski?

Andrzej Duda o PolExit: Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE. Unia Europejska niedawno w wyniku BrExit -u pożegnała Wielką Brytanię ze swoich struktur.

Dziś w całym kraju trwają dywagacje na temat wyjścia Polski z UE. Taką retorykę przede wszystkim przytacza opozycja na czele z Koalicją Obywatelską. Na ten temat stanowczo postanowiła wypowiedzieć się Andrzej Duda, którego słowa wydają się jasno określać stanowisko polskich władz w tej sprawie.

Unia Europejska bez wątpienia przez ostatnie pięć lat może wzbudzać mieszane uczucia w polskim społeczeństwie. Z początkiem lutego z powodu BrExit -u UE opuściła Wielka Brytania. Dziś głośno mówi się również o możliwości wyjścia ze wspólnoty również Polski. Na ten temat wypowiedział się Andrzej Duda, który stwierdził między innymi, że „obecność Polski w Unii Europejskiej nie jest zagrożona” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Nasza obecność w Unii Europejskiej nie jest zagrożona. Zresztą, gdyby ktoś wpadł na pomysł, żeby rozpisać referendum w tej sprawie, przegrałby z kretesem. Według sondaży 80 procent Polaków jest za członkostwem w Unii

— odpowiedział prezydent.

Andrzej Duda o PolExit: Prezydent wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE

Duda stwierdził także, że Unia nie jest z Polski zadowolona. Powodem ma być naruszenie obcych interesów przez polskie władze.

Być może brukselskie elity nie są z nas zadowolone, bo zbyt mocno naruszyliśmy czyjeś interesy. W przestrzeni międzynarodowej nie ma wolnych miejsc, jeżeli chcemy coś znaczyć, musimy się czasem rozpychać. I my to robimy. Tyle, że gdy zaczynamy to robić, jesteśmy atakowani. To logiczne, słabego się nie atakuje, bo po co?

— mówi Duda.

Prezydent podkreślił także, że nie zgadza się, aby w UE była segregacja na równych i równiejszych.

Niedawno władze Hiszpanii nie uznały wyroku TSUE w sprawie polityka skazanego za nawoływanie do niepodległości Katalonii. Parlament Europejski uznał wtedy stanowisko Hiszpanii. Czyli Hiszpania może nie respektować orzeczeń TSUE, a Polska nie? Gołym okiem widać, że coś tu nie tak

— uważa prezydent.

WLOCIE.PL