Szykuje się atak zimy? W lutym temperatura może spaść do 6 stopni mrozu

Jakiej prognozy pogody możemy spodziewać się na początku lutego? Jak oceniają meteorolodzy, w tym miesiącu musimy się przygotować na wyraźne ochłodzenie. Luty nie będzie już tak wyjątkowo ciepły jak styczeń, a to za sprawą niskiego ciśnienia znad Północnego Atlantyku i Północnej Rosji.Kiedy spodziewać się opadów śniegu?

  Na Dolnym Śląsku   w poprzednią sobotę temperaturą osiągnęła 15 stopni Celsjusza, w niedzielę w wielu miejscach na południu i południowym zachodzie kraju było 10 stopni. Poniedziałek i wtorek to będą dni przejściowe. Napłynie jeszcze ciepłe powietrze znad północnego Atlantyku. Obok deszczupojawi się deszcz ze śniegiem i śnieg.

W nadchodzącąśrodę i czwartek nad Polską znajdzie się powietrze arktyczne znad północnych krańców kontynentu. Będzie padał głównie deszcz ze śniegiem i śnieg. Najbardziej będzie można to odczuć na wschodzie i południu kraju, a w górach przybędzie kilka centymetrów śniegu.

Instytut prognozuje ujemne temperatury w nocy: od -1 do -6 stopni Celsjusza. Odczucie chłodu będzie wzmacniać silny i porywisty wiatr z północy.  Nad morzem   i na zachodzie około 1 stopień. Temperatura w dzień niewiele wyższa: lekko powyżej zera, od 1 do 3-4 stopni. Chłodniej na terenach podgórskich i wschodzie kraju: około -1 stopień Celsjusza.

Źródło: IMGW

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*