Lubuskie: Wypadek na autostradzie A2. Jedna osoba nie żyje

Po wypadku busa zablokowany jest ruch w kierunku Poznania na 82. kilometrze autostrady A2 w pow. międzyrzeckim (woj. lubuskie). W zdarzeniu zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych. Policja zorganizowała objazdy – poinformował w niedzielę Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Oficer dyżurny lubuskiej  straży pożarnej   poinformował, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło w niedzielę o godz. 5:52. Do akcji skierowano pięć zespołów pogotowia ratunkowego i siedem zastępów Straży Pożarnej. Dyżurny centrum zarządzania autostradą poinformował, że bus przewrócił się i wypadł poza jezdnię.

  Policja zorganizowała objazd drogą krajową nr 92, na którą trzeba zjechać na węźle Jordanowo. Kierowcy aut osobowych mogą potem wrócić na A2 w Trzcielu, a ciężarówek nieco dalej, w Nowym Tomyślu. Utrudnienia związane z wypadkiem mogą potrwać około czterech godzin – podały służby autostrady.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*