Starszy oficer sił zbrojnych RP zdegradowany za wykorzystanie seksualne kobiety

Prokuratura Krajowa poinformowała w dzisiejszym komunikacie, że pułkownik Wojska Polskiego został skazany wyrokiem prawomocnym za popełnienie czynu przeciwko wolności seksualnej.

W środę w postępowaniu apelacyjnym Sąd Okręgowy w Poznaniu orzekł o degradacji pułkownika Jacka S. Mężczyzna był oskarżony  o wykorzystanie bezradności i doprowadzenie pokrzywdzonej kobiety do poddania się innej czynności seksualnej   – podano w komunikacie. Wcześniej Sąd Rejonowy w Szamotułach, jako sąd pierwszej instancji, uznał winę wojskowego i wymierzył mu karę więzienia zaaprobowaną przez prokuraturę, ale nie orzekł wnioskowanej degradacji pułkownika.

Śledczy z Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zaskarżyli wyrok pierwszej instancji. „W apelacji prokurator podniósł, iż oskarżony w chwili dokonania przestępstwa był pułkownikiem, czyli  starszym oficerem Sił Zbrojnych RP  . Dopuszczając się przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, utracił właściwości wymagane do bycia żołnierzem, godząc nie tylko w szeroko rozumiany honor żołnierza polskiego, ale i w honor poszczególnych żołnierzy i kombatantów walk o ojczyznę” – podała PK.

Sąd drugiej instancji zgodził się z argumentacją prokuratora zawartą w apelacji i orzekł środek karny w postaci degradacji Jacka S. Wyrok jest prawomocny – przekazała prokuratura.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*