Wywiad USA potwierdził. Sygnał o ataku na Amerykanów w Niemczech

atak na Amerykanów w Niemczech

Służby USA otrzymały ostrzeżenie przed atakiem w Niemczech. Według źródła jordański ekstremista będzie chciał zaatakować amerykańskich żołnierzy stacjonujących u naszych zachodnich sąsiadów. Amerykanie apelują o czujność.

Żołnierze USA zostali ostrzeżeni przed atakiem terrorystycznym. Służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych potwierdziły otrzymanie informacji o potencjalnym zamachu na personel stacjonujący w Niemczech. Amerykanów ostrzegła „strona trzecia”.

Źródło informacji podało, że atak zostanie przeprowadzony przez niezidentyfikowanego jordańskiego ekstremistę znajdującego się obecnie w Niemczech w pobliżu niesprecyzowanej bazy wojskowej – napisał oficer wywiadu, który otrzymał ostrzeżenie.

Wytypowano dwa prawdopodobne cele zamachu w Niemczech. Jednym jest baza wojskowa w Dulmen w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Drugi to amerykańska baza w Grafenwohr w Bawarii. Niemcy przyjmują najwięcej żołnierzy USA z całej Europy, w tej chwili przebywa tam ponad 38 tys. Amerykanów.

Co wiemy o potencjalnym zamachowcu na siły USA w Niemczech?

Jordańczyk został opisany jako lojalista wobec jordańskiego króla. Niedawno deklarował gotowość zabicia amerykańskich żołnierzy w Niemczech – informuje notatka oficera wywiadu.

US Army Europe potwierdziło, że zidentyfikowało potencjalne zagrożenie. Amerykańskie służby miały zbadać sprawę w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia, jednak Stany Zjednoczone przypominają swoim żołnierzom, żeby zachowali czujność – informuje „Newsweek”.

Notatka była „raportem z miejsca”, czyli niezweryfikowanym ostrzeżeniem dla dowódców i personelu na temat potencjalnego zagrożenia terrorystycznego i innych anomalii – tłumaczy US Army Europe.

O2.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!