Sędzia nazwał Dudę „MARNYM prezydentem”. I może iść siedzieć

MARNY prezydent

Sędzia Jarosław Ochocki, przewodniczący jednego z wydziałów karnych w sądzie okręgowym w Poznaniu, napisał w internecie, że Andrzej Duda jest „złym człowiekiem i marnym prezydentem”. Teraz rzecznik dyscyplinarny ściga go za „znieważenie prezydenta RP”. A za to przewinienie można trafić do więzienia nawet na trzy lata!

„Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki” – napisał w sobotę po południu na Twitterze Jarosław Ochocki. Jak wytłumaczył w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, musiał zabrać głos, gdy prezydent Duda powiedział w Katowicach o eliminacji sędziów. – Mają swoje przywileje, ale mają także twarde obowiązki wobec społeczeństwa i szczególną odpowiedzialność. Jeśli się okazuje, że nie są w stanie temu sprostać, wtedy taka osoba powinna zostać wyeliminowana. Sami sędziowie to powinni robić – powiedział w Katowicach Duda. – To niewiarygodne słowa. Wyraziłem swoją opinię, do czego miałem prawo – stwierdził sędzia.

Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością.

Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów.

Szkodzi pan Polsce!

Sędzia Jarosław Ochocki.

— Jarosław Ochocki. (@jaroochocki) January 18, 2020

Na mocny wpis Ochockiego w mediach społecznościowych zareagował m.in. dziennikarz TVP Info Bartłomiej Graczak. „Przykre, że są tacy sędziowie, jak Pan. Jest Pan niegodny urzędu” – napisał. Błyskawicznie zaczął działać jednak również Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych. I wytoczył naprawdę ciężkie działa…

Komunikat ws. „podjęcia przez Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędziego Przemysława W. Radzika czynności wyjaśniających dotyczących publicznego znieważenia Prezydenta RP w mediach społecznościowych” wydał już wczoraj rzecznik dyscyplinarny sędzia Piotr Schab. Mowa w nim o podjęciu „czynności wyjaśniających w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego polegającego na uchybieniu godności urzędu przez Jarosława O., sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu, pełniącego funkcję przewodniczącego wydziału w tym Sądzie”.

Radzik zarzuca sędziemu Ochockiemu, że 18 stycznia 2020 r. nie zachował „powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych” i zamieścił wpisy znieważające prezydenta RP. Oznacza to więc, że wedle rzecznika Ochocki nie tylko dopuścił się przewinienia dyscyplinarnego, ale także popełnił przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje więzienie!

„Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem. Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie” – napisał Radzik na Twitterze.

Sam Ochocki broni się w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” , że nie zrobił nic złego. I dodaje, że nie da się zastraszyć. – W sprawach ważnych dla kraju nadal będę zabierał głos – zapowiada. Liczy jednak na to, że sprawa zakończy się po złożeniu przez niego wyjaśnień.

ŹRÓDŁO: TWITTER, WYBORCZA.PL, FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*