HORROR w Niemczech. Zginęła niemal cała polska rodzina

Zginęła polska rodzina

Tragedia w Niemczech. Zginęła niemal cała rodzina pochodząca z Polski. Śmierć poniosła 35-letnia Agnieszka i troje jej dzieci – dziewczynki w wieku 4 i 9 lat oraz 12-letni chłopiec. Ojciec rodziny (35 l.) jest w ciężkim stanie. W akcji ratowniczej – jak podały niemieckie media – brało udział nawet 100 osób.

Tragedia w okolicach Wernsbach we środkowej Frankonii na południu Niemiec. W wypadku zginęła Polka i troje jej dzieci. Ojciec pięcioosobowej rodziny przeżył, ale jego stan jest bardzo ciężki. W podróżującą samochodem reanult koleos rodzinę wjechał volkswagen transporter, za kierownicą którego siedział 19-latek. Kierowca busa i jego 17-letnia pasażerka również trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rodzina, która od kilku lat na stałe mieszka w Niemczech, miała właśnie wracać z pobytu świątecznego w Polsce. Pochodzili z małej miejscowości z gminy Krajenka (woj. wielkopolskie) – podał portal zlotowskie.pl. Za kierownicą renault siedziała Agnieszka. W okolicach Wernsbach na ich pas jezdni zjechał bus. Doszło do czołowego zderzenia. 35-latka zginęła na miejscu.

– Znaleźliśmy poszkodowanych w stanie krytycznych, niektórych w agonii – powiedział niemieckim mediom Klaus Wolfsberger z ochotniczej straży pożarnej kierujący akcją ratowniczą. Tróje dzieci zmarło w szpitalu. Mąż kobiety przeżył, jest w szpitalu. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Dlaczego kierowca volkswagena uderzył w osobówkę? To jest przedmiotem ustaleń niemieckiej policji. W akcji ratowniczej brało udział dziesięć karetek pogotowia i dwa śmigłowce ratownicze. O życie ofiar wypadku walczyło około 100 ratowników. Widok na miejscu wypadku był porażający.

Niemieckie media podały, że rodzina z Polski była bardzo lubiana przez sąsiadów. W Wallerdorfie, gdzie ostatnio mieszkali, mieli wielu przyjaciół. – Byli przyjaźni i towarzyscy – mówili dziennikarzom „Augsburger Allgemeine” znajomi Polaków. – Jesteśmy wstrząśnięci tragedią – dodawali.

ŹRÓDŁO: NIEMIECKIE MEDIA, ZLOTOWSKIE.PL, FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!