Oto najbliższy współpracownik Szymona Hołowni. To znany dziennikarz

Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu w momencie, w którym rozpocznie się kampania – poinformowała współpracująca z Szymonem Hołownią Anna Mazurek.

Michał Kobosko aktualnie koordynuje pracę zespołu, który na co dzień pracuje z Hołownią oraz prace ekspertów, którzy tworzą program – podkreśliła Mazurek.

Dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia ogłosił 8 grudnia w Gdańsku, że zamierza kandydować na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Hołownia zapowiedział także, że po Nowym Roku przedstawi program wyborczy.

–  Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu  w momencie, w którym rozpocznie się kampania – powiedziała Mazurek. – Kobosko aktualnie koordynuje pracę zespołu, który na co dzień pracuje z Szymonem Hołownią oraz prace ekspertów, którzy tworzą program – dodała.

Jak podkreśliła Mazurek „jednym z ekspertów i doradców, którzy współtworzą program wyborczy Szymona Hołowni jest prof. Rafał Matyja”.

– W momencie, kiedy zostanie ogłoszony program Szymona Hołowni, wtedy równolegle będą się odkrywali kolejni eksperci i ci, którzy stoją za tym programem – podkreśliła Mazurek. – Program będzie miał dwie osie: po pierwsze ustrój, obronność i sprawy zagraniczne, a po drugie solidarność społeczną, środowisko naturalne oraz samorządność i działalność obywatelską – przypomniała.

Mazurek zapytana o formę ogłoszenia programu wyborczego Szymona Hołowni, chcącego ubiegać się o fotel prezydenta, odpowiedziała, że „skoro wszystkie dotychczasowe pre-kampanijne działania Szymona Hołowni odbiegają od standardowych i tradycyjnych form kampanii politycznych, raczej spodziewałabym się czegoś w tym duchu, niż w tym tradycyjnym, w jakim działają politycy w Polsce”. – Myślę, że będzie to jednak nowa jakość na scenie politycznej – dodała.

Mazurek pytana o to, czy Hołownia planuje spotkania z Polakami przed ogłoszeniem programu wyborczego, powiedziała, że „na pewno na początku roku, przed ogłoszeniem programu, będą otwarte spotkania w ramach podróży Szymona Hołowni po Polsce”.

 Kim jest Michał Kobosko? 

Michał Kobosko jest dziennikarzem. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, był zastępcą redaktora naczelnego dziennika „Puls Biznesu” oraz szefem portalu pulsbiznesu.pl. Potem był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika „Forbes” oraz kierował czasopismami „Newsweek Polska”, a potem „Wprost”.

Źródło:PAP

Zobacz też:

Michał Kobosko jest dziennikarzem

Obecnie Michał Kobosko zaangażował się w kampanię prezydencką Szymona Hołowni

Na początku grudnia Szymon Hołownia ogłosił swoją kandydaturę w przyszłorocznych wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia obecnie kompletuje swój sztab wyborczy

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*