PILNE! Londyn odznaczy za odwagę polskiego kucharza

Jak dowiedział się Fakt, 38-letni Polak, który pod koniec listopada, z narażeniem własnego życia postanowił unieszkodliwić terrorystę grasującego w centrum Londynu, będzie przez brytyjskie władze uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym. Brytyjczycy przyznają mu jeden z medali, który przynosi ich posiadaczowi chlubę, gdyż potwierdza wysokie kwalifikacje moralne odznaczonego. Skromny Łukasz K., który w Londynie pracuje jako kucharz, może liczyć na wielkie wyróżnienie w przyszłym roku.

Fakt dowiedział się ze swoich źródeł, że Łukasz K. otrzyma jedno z najwyższych odznaczeń cywilnych w Wielkiej Brytanii: krzyż Jerzego lub Medal Królowej za Odwagę. W tym roku było już za późno, by wciągnąć go na listę odznaczeń na Nowy Rok, więc ma się to odbyć w 2020 roku. O tym, że lista jest zamknięta mówił już rzecznik premiera Wielkiej Brytanii. Ale Faktowi udało się dowiedzieć, że jest już wstępna lista uhonorowanych w 2020 roku.

Medal otrzyma nie tylko Łukasz K., ale także inne osoby biorące udział w walce z 28-letnim Usmanem Khanem. Z informacji uzyskanych od naszych źródeł wynika, że pałac prezydencki nie podjął ws. Łukasza K. decyzji. Wcześniej podawano, że wniosek o przyznanie 38-latkowi odznaczenia za ofiarność i odwagę chciał złożyć Zbigniew Ziobro. Jednak – jak dowiedział się Fakt – pojawiły się problemy proceduralne i wniosek musiałby wypłynąć z MSZ. Wygląda więc na to, że władze w Londynie szybciej zadziałały w sprawie naszego rodaka niż polskie władze.

29 listopada w Londynie miał miejsce atak terrorystyczny. 28-letnie Usman Khan zabił nożem dwie osoby, a kolejne trzy ranił. Zanim policjanci zastrzelili terrorystę, został on powstrzymany na London Bridge przez świadków ataku. Jedną z powstrzymujących 28-latka osób był Łukasz K. – Polak, pracujący w kuchni pobliskiego lokalu. Mężczyzna walczył z terrorystą uzbrojony w kieł narwala. Mimo odniesionych ran, Łukasz K. walczył z terrorystą, dopóki na miejsce nie przybyli policjanci.

Jak dowiedział się Fakt, 38-letni Polak, który pod koniec listopada, z narażeniem własnego życia postanowił unieszkodliwić terrorystę grasującego w centrum Londynu, będzie przez brytyjskie władze uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym.

Brytyjczycy przyznają mu jeden z medali, który przynosi ich posiadaczowi chlubę, gdyż potwierdza wysokie kwalifikacje moralne odznaczonego.

Skromny Łukasz K., który w Londynie pracuje jako kucharz, może liczyć na wielkie wyróżnienie w przyszłym roku.

Łukasz K. powstrzymał terrorystę.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!