Nocne eksplozje na zachodzie Polski! Służby postawione na nogi, płomienie i gęsty dym widoczne z oddali

Informacje o niepokojących wybuchach obiegły krajowe media. Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło płomienie, powstałe w skutek groźnych eksplozji na zachodniej Polsce.

Informacje o eksplozjach w dużym mieście na zachodzie Polski przekazała lokalne służby. Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło w nocy ogromne płomienie, które pojawiły się wskutek groźnych wybuchów. Świadkowie zdarzenia podali niepokojące fakty z miejsca zdarzenia.

Informacje o wybuchach na zachodzie Polski obiegły krajowe media

Informacje o nocnych wybuchach obiegły media. Do groźnych eksplozji doszło w Poznaniu. Na terenie hurtowni chemicznej przy ul. Kopanina eksplodowały dwie ciężarówki, wypełnione groźnymi substancjami chemicznymi. Natychmiast pojawił się ogień, który objął oba samochody i szybko przybierał na sile, a na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe. Od godziny 20:30 pracowało tam dziesięć zastępów straży pożarnej.

Strażacy prowadzili bardzo sprawną akcję, by jak najszybciej opanować szalejące płomienie, ponieważ zagrożone były okoliczne budynki. Gdyby ogień przeniósł się na sąsiadujące z miejscem wypadku składowisko substancji chemicznych, sytuacja stałaby się naprawdę groźna.

Informacje o eksplozji chemikaliów zaniepokoiły mieszkańców

Świadkowie zdarzenia podają, że nad płomieniami natychmiast pojawiły się gęste kłęby dymu, które były widoczne z daleka. Widok był przerażający, szalejące płomienie szybko doszczętnie pochłonęły pojazdy. Chemiczne zadymienie godzinami utrzymywało się nad okolicą zdarzenia. Jak podaje „Alert Poznań” w ciężarówkach prawdopodobnie znajdowały się substancje ADR, które zgodnie z prawem międzynarodowym oznacza się na samochodach jako bardzo niebezpieczne, poprzez pomarańczową tablice odblaskową. W Polsce przewóz takich materiałów dozwolony jest wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, które ukończyły 21 rok życia.

Pożar został opanowany i nie przeniósł się na okoliczne budynki hurtowni. Na szczęście nie ma ofiar eksplozji, w chwili wybuchu w samochodach nie było kierowców.

Pożar samochodów ciężarowych przy hali magazynowej w hurtowni chemicznej w Poznaniu ul. Kopanina. Na miejscu dwa nasze zastępy oraz OSP Luboń, JRG 2, Szkoła Aspirantow PSP.

Geplaatst door OSP Plewiska op Woensdag 18 december 2019

MONIKA MAJKO

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*