III Wojna Światowa to tylko kwestia czasu? Rosja wprost! „NATO szykuje się do wojny”

III Wojna Światowa to tylko kwestia czasu? Okazuje się, że tak uważają przedstawiciele najwyższego dowództwa rosyjskiego wojska. Jak twierdzą, sugerują to ostatnie ruchy NATO. Żołnierze układu rozpoczęli ćwiczenia nieopodal granicy z Federacją Rosyjską.

Jak informują rosyjskie media, w Moskwie doszło do spotkania dowództwa rosyjskich sił zbrojnych. Swoje obawy odnośnie NATO przedstawił generał Walerij Gierasimow. Jest on dowódcą generalnym sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Według niego, wybór przez NATO miejsca odbywania ćwiczeń nie jest przypadkowy.

Według rosyjskich wojskowych, NATO wprost przygotowuje żołnierzy do udziału w konflikcie zbrojnym! Generał Gierasimow twierdzi, że to już kolejny krok, który podjął Sojusz Północnoatlantycki w kierunku rozpętania walk. III Wojna Światowa to tylko kwestia czasu?

Generał Gierasimow twierdzi, że od 2016 roku NATO wyraźnie zwiększyło wydatki na obronność, a ma w następnym roku znów zwiększyć wydatki.

Lecz nie tylko dowódca generalny sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, tak uważa. Podobne zdanie ma prawa ręka Putina – Dmitrij Pieskow. Rzecznik Kremla twierdzi, że rosyjscy wojskowi stale monitorują przedsięwzięcia podejmowane przez NATO.

Przez to Piskow twierdzi, że NATO buduje tuż przy granicy militarną infrastrukturę, i w szykuje się do rozpętania konfliktu zbrojnego.

– Niezbędne jest wznowienie współpracy Rosja – NATO w celu rozwiązania nagromadzonych problemów – czytamy w portalu polskieradio24.pl

Z drugiej strony, zdaniem generała nie należy obawiać się wybuchu wojny. Ostrzegł jedynie, że obecna sytuacja polityczna jest niestabilna i o kryzys nie trudno.

Jednak gdyby któraś ze stron popełniła błąd i puściły jej nerwy, to według Walerija Gierasimowa czeka nas nieunikniony globalny konflikt!

POLSKIERADIO24.PL

Więcej postów