Gen. Różański: PiS powinien przeprosić za pojawienie się w naszym życiu

Różański PiS

Generał Mirosław Różański zareagował na słowa posła Arkadiusza Mularczyka adresowane w stronę szwedzkiego profesora Pera Wastbergera.

Mularczykowi nie spodobały się słowa szwedzkiego uczonego wygłoszone w czasie laudacji dla pisarki Olgi Tokarczuk.

– Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci – mówił prof. Per Wastberger.

– Szkoda, że przedstawiciel Akademii Szwedzkiej Per Waesterberg wspominając w laudacji dla Olgi Tokarczuk o polskiej „historii kolonializmu i antysemityzmu” nie wykorzystał szansy, aby przeprosić za „potop szwedzki” – zareagował na Twitterze Mularczyk.

Jakub Bocheński (ekonomista, działacz społeczno-polityczny): „Albert Einstein powiedział kiedyś: ”Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej”. Panie Arkadiuszu ja dodam tylko od siebie – „Kończ waść, wstydu oszczędź!”

Jacek Czarnecki (dziennikarz, Radio Zet): „Myślę, że powinien pan zacząć podliczać reparacje od Szwecji. I niech pan nie zapomni podliczyć tego, co nam winni są Rosjanie”.

Mariusz Witczak (poseł): „Poseł Mularczyk uważa, że Akademia Szwedzka, która przyznała Nobla Oldze Tokarczuk, powinna przeprosić za „potop”. Ja uważam, że Polska powinna przeprosić za posła Mularczyka. Tłumacząc, że to człowiek, który coś tam plecie”.

Na słowa Mularczyka zareagował także generał Mirosław Różański, sugerując, że Prawo i Sprawiedliwość powinno przeprosić społeczeństwo…

Słowa wojskowego zaskoczyły posła PiS i szybko na nie odpowiedział.

Reakcje internautów:

„Wstyd to stać obok ciebie”.

„Pan Generał mówi prawdę, w przeciwieństwie do ciebie Arku vel Reparacjo – z Rosji ściągnij reparacje, bohaterze z Sącza tej”.

„Generał zrobił więcej dla kraju jak cały PiS z twoim l sekretarzem Kaczyńskim na czele”.

POLITYCZEK.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*