PiS straszy III WOJNĄ ŚWIATOWĄ. Znany polityk wie, kto wywoła

PiS straszy WOJNĄ

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski stwierdził, że może być niebezpiecznie, a do tego ujawnił, kto może być inicjatorem III wojny światowej.

Zdaniem wielu ekspertów i polityków, III wojna światowa wisi na włosku i w każdej chwili możemy być świadkami globalnego konfliktu. Do tych pesymistycznych głosów dołączył teraz polityk Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski stwierdził, że może być niebezpiecznie, a do tego ujawnił, kto może być inicjatorem III wojny światowej.

– Może być niebezpiecznie – ostrzega europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, nawiązując do groźby wybuchu III wojny światowej. Podczas rozmowy w Radio Wnet polityk Prawa i Sprawiedliwości nawiązał do słów Nicka brytyjskiego generała Nicka Cartera, który kilka dni temu stwierdził, że wojna może być nieuchronna.

– Jeżeli te konflikty się na siebie nałożą i wystąpi kumulacja, może być niebezpiecznie. Ostatnio szef sztabu armii brytyjskiej powiedział, że możliwa jest III wojna światowa wywołana przez Rosję – przypomniał Saryusz-Wolski wspominając o napięciach w wielu miejscach na świecie. Następnie z niepokojem wspomniał też o brexicie i relacjach między Unią Europejską a USA.

– To wszystko sprawia, że jest wrażenie co najmniej braku kontroli sytuacji, czyli nie ma z nami pilota, albo jakiegoś fatalistycznego brnięcia w kierunku nieuchronnego pogorszenia się sytuacji. Jeżeli szef sztabu armii brytyjskiej mówi o możliwej III wojnie światowej i jednocześnie najpotężniejsi w UE chcą robić business as usual, czyli biznes jak zwykle z Rosją, która w wielu wypadkach za tym stoi. Przecież w tej chwili mamy potwierdzenie tego, że za brexitem stała ekspozytura rosyjskiego wywiadu i za sytuacją katalońską również, to wszystko sprawia, że nasza wiara w siłę Zachodu i jego sojuszy jest opatrzona znakiem zapytania – powiedział europoseł PiS.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*