“I nie opuszczę Cię, póki Cię nie zabiję”. PRZERAŻAJĄCE nagranie z muzułmańskiego ślubu

nagranie z muzułmańskiego ślubu

Ceremonie muzułmańskich zaślubin nie raz wywołują kontrowersje. Różnice w wieku przyszłych małżonków, huczne wesela: a to 80-latek poślubił dziecko w wieku 12 lat, a to korowód weselników sparaliżował komunikację lub zdemolował jedno z europejskich miast. Tym razem przykre emocje budzi jednak nagranie przedstawiające tradycyjną modlitwę, mającą dosłownie WBIĆ DO GŁOWY wybranki posłuszeństwo wobec męża.

Na wideo widzimy “parę młodą”, a właściwie młodą kobietę w towarzystwie znacznie od niej starszego przyszłego małżonka oraz islamskiego duchownego. Mężczyzna odprawiający ceremonię zaślubin wygłasza arabskie modły, w trakcie których rytmicznie (i mocno) uderza kobietę w głowę. Na jej twarzy wyraźnie maluje się smutek, rezygnacja, a także grymas bólu, ukazujący się z każdym następnym ciosem w czaszkę. Muzułmański kapłan bez ogródek wkłada dziewczynie do ust palce, nie zaprzestając okładania jej po głowie, czemu nadal towarzyszą dźwięki modlitwy. Ewidentnie zmęczona sytuacją dziewczyna pozostaje bierna na ingerencję obcego człowieka w jej ciało, wyczekując końca bolesnej ceremonii, która prawdopodobnie jest tylko bramą do piekieł, które czekają ją w małżeństwie z przymusu.

Celem tej części obrzędu jest modlitwa o to, aby przyszła żona była dla muzułmanina wybranką idealną: mówiła niewiele, była posłuszna wobec męża i najlepiej nigdy nie myślała samodzielnie.

Wiele mówi się o zmuszaniu arabskich kobiet do aranżowanych przez rodzinę zaślubin z o wiele starszymi od siebie mężczyznami, którzy niekiedy posiadają już kilka żon. Głośnym tematem jest także wszechobecna i posiadająca społeczne przyzwolenie przemoc psychiczna oraz fizyczna, skierowana do przedstawicielek płci pięknej.

W kulturze wschodu kobieta w momencie zaślubin staje się własnością małżonka. Muzułmanin bije nie tylko dlatego, że przysłowiowa “zupa była za słona”, bije za wszystko i bije dlatego, że może, bo tak głoszą zasady jego wiary.

Okazuje się, że koszmar niektórych kobiet rozpoczyna się już w dniu zaślubin, gdzie w obecności krewnych, znajomych oraz sąsiadów są bite w imię krzywdzącej tradycji.

MOCNEFAKTY.COM

Więcej postów