Ziścił się czarny scenariusz dla Tadeusza Rydzyka. Jeszcze nie było tak źle

Tadeusz Rydzyk Radia Maryja

Tadeusz Rydzyk, jako dyrektor najpopularniejszej katolickiej rozgłośni radiowej w Polsce, ma teraz powody do zmartwień. Okazało się, że tak źle jeszcze nie było.

Tadeusz Rydzyk tak bardzo o swoje dziecko, czyli stacje radiową Radio Maryja jeszcze tak bardzo martwić się nie musiał. Padają właśnie niechlubne rekordy, nie wiadomo, jaka będzie przyszłość toruńskiej rozgłośni.

Tadeusz Rydzyk ma poważny problem ze swoją stacją radiową

Portal Press PL poinformował o wynikach kolejnych badań instytutu badawczego Kantar. Tym razem badanie dotyczyło popularności i słuchalności rozgłośni radiowych w Polsce. Okazało się, że Radio Maryja zaliczyło najgorszy wynik w historii i to kolejny z rzędu fatalny wynik.

Miesiąc temu publikowane były wyniki z okresu maj – lipiec 2019. Wtedy już toruńska rozgłośnia Tadeusza Rydzyka zaliczyła najgorszy wynik od 2002 roku. Okazuje się, że to jednak nie koniec tendencji spadkowej. W zaktualizowanym badaniu zanotowano największy spadek słuchalności stacji w historii.

Procentowy podział wyników słuchalności w Polsce. Fatalny wynik Radia Maryja

Pierwsze miejsce w rankingu najczęściej słuchanych stacji radiowych w Polsce zajęło RMF.FM z udziałem 27,8% słuchaczy. Drugie było Radio Zet z wynikiem 12,4%, trzecie miejsce Program pierwszy Polskiego radia 6,1% udziału. Natomiast Radio Maryja daleko za podium, bo aż na 9 miejscu, zaraz za RMF Classic.

Rozgłośnia ojca Rydzyka miała zaledwie 1,1% słuchaczy za okres sierpień – wrzesień, co jest spadkiem o aż 0,4 pp względem okresu maj – lipiec. Wygląda na to, że coraz mniej słuchaczy decyduje się na wybranie częstotliwości z katolicką rozgłośnią.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. To tak te dane są przeszacowane, bo np w domach prowadzonych przez siostry zakonne nastawie się tz kiedyś kołchożniki na stację radia maryja i to leci niemal przez cały dzień, a niekiedy i do nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*