Rydzyk skomentował zatrzymanie 13-latka. Jego słowa wywołały wielką BURZĘ

Rydzyk skomentował zatrzymanie

Tadeusz Rydzyk nie mógł pozostawić bez komentarza głośnej sprawy 13-latka z Bełchatowa, który wypluł hostię. Słowa ojca dyrektora po raz kolejny wywołały prawdziwą burzę.

Tadeusz Rydzyk dołączył do osób komentujących sprawę 13-latka z Bełchatowa. Z racji tego, że ojciec dyrektor pochodzi ze stanu duchownego, nie powinno to dziwić, jednak jego argumentacja i głos w tej sprawie wywołały spore oburzenie. W jego wypowiedzi nie zabrakło również nawiązania do komentarza Tomasza Sekielskiego.

Tadeusz Rydzyk odpowiada Tomaszowi Sekielskiemu

Po tym, jak 13-latek wypluł hostię i schował ją do kieszeni, księża wezwali policję. Ostatecznie funkcjonariusze pouczyli obie strony i po negocjacjach zażegnali konflikt, przekazując nastolatka z powrotem w ręce matki. Temat skomentował Tomasz Sekielski, autor słynnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Swoją krytyczną wypowiedź podsumował ostrym „Gdzie my k*** żyjemy?”. Do tych słów odniósł się Tadeusz Rydzyk.

– Te wszystkie rzeczy – idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek. Wypluł Hostię i później włożył do kieszeni. Ksiądz zwrócił uwagę, wezwał policję, bo to jest świętokradztwo. I cóż ten twórca takiego działania złego z tym filmem, który tak bardzo chciał zszokować wszystkich, właściwie sugerującego, że wszyscy księża to pedofile, najgorsza kategoria ludzi w społeczeństwie, co jest nieprawdą, nie mówi o wielkich bohaterach, o wielkich świętych, o tym, ile Kościół wycierpiał i tak dalej. I co pisze? „Ścigają dziecko wypluwające opłatek. Gdzie my k*** żyjemy? – pytał Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Rydzyk twierdzi, że Kościół jest teraz cały czas atakowany

Tadeusz Rydzyk w trakcie rozmowy mówił, że w ostatnim czasie Kościół jest masowo atakowany ze wszystkich stron. Podał wiele przykładów wandalizmu oraz ataków fizycznych na przedstawicieli Kościoła.

– Widzimy cały czas coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych. Dzisiaj się dowiadujemy o ataku na księdza w Mosinie. Został pobity dlatego, że zwracał uwagę na niewłaściwe zachowanie ludzi, jakichś mężczyzn, którzy pili alkohol w kruchcie kościoła i załatwiali potrzeby fizjologiczne. No to ksiądz zwrócił im uwagę. Tych rzeczy było więcej: ugodzenie nożem, ksiądz w szpitalu się znalazł, poważna sprawa była we Wrocławiu, już zapomnieliśmy, w Szczecinie, w innych miastach – mówił ojciec dyrektor.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

6 Komentarze

  1. Jaki polski kościół jest , każdy widzi . Może rodzice 13-sto latka i po nagłośnionym wydarzenia inni rodzice , zastanowią się po co ? dlaczego skazują dzieci na taką traumę .

  2. To straszne, że ataki na Kościół są coraz częstsze, a wręcz stają się modne !!! Powinno się z tym walczyć i to powstrzymywać, póki nie zaszło to za daleko !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*