Polecą głowy za aferę Banasia? Szykuje się dymisja szefa ABW i SWW

„Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zawiodła z weryfikacją Mariana Banasia, nowego szefa NIK. Jej szef Piotr Pogonowski zostanie zdymisjonowany – informuje „Rzeczpospolita”. Jak podkreślono, „decyzja już zapadła”.

„Decyzja o zmianach w kierownictwie ABW miała zapaść w ubiegłym tygodniu na wniosek ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego” – napisano w gazecie. Pogonowski nie zachowa swojego stanowiska w nowym rządzie.

Oprócz tego ma dojść do przebudowy służb. Stanowisko straci również szef Służby Wywiadu Wojskowego, gen. Andrzej Kowalski.

„Pogonowski nie zapobiegł nominacji Mariana Banasia na szefa Najwyższej Izby Kontroli, nie poinformował PiS o niejasnych znajomościach wiceministra finansów z osobami z półświatka” – choć był to podstawowy obowiązek ABW wpisany w zadania tej służby – podaje „Rzeczpospolita”.

ABW nie wykryła też, że dwóch urzędników na wysokich stanowiskach kierowało mafią VAT-owską. Nie udało się to mimo tego, że ABW miała swoich funkcjonariuszy na wysokich stanowiskach w ministerstwie finansów.

RP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*