Polak potrafi. Mieszkanie socjalne w Szkocji zmienił w centrum dystrybucji narkotyków

31-letni Kamil Morawski otrzymał w Szkocji mieszkanie socjalne. Wykorzystywał je do zakrojonego na szeroką skalę handlu narkotykami – informuje „Daily Record”.

Polak sprzedawał tabletki ecstasy, amfetaminę i marihuanę w miejscowości Perth. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki o wartości około 40 tys. funtów oraz 5 tys. funtów w gotówce. Pieniądze ukrył pod materacem.

Policja operacyjnie uzyskała informację, że w mieszkaniu, które zajmował Kamil Morawski, można kupić narkotyki. Po dokładnej obserwacji postanowiono wejść do budynku.

Polak nie stawiał oporu i z miejsca poddał się policji. Podczas przesłuchania przyznał, że prowadził nielegalną działalność od 31 stycznia do 31 lipca br.

W toku śledztwa ustalono również, że handel narkotykami to niemal „tradycja” w rodzinie Morawskich. Jakiś czas temu za podobne przestępstwo w Szkocji zatrzymano ojca Kamila, a sam „bohater” artykułu karany był za rozprowadzanie narkotyków w Polsce.

Szeryf Gillian Wade powiedział brytyjskiej prasie, że Morawski „nie powinien mieć wątpliwości, iż czeka go wiele lat za kratkami”.

DAILYRECORD.CO.UK

Więcej postów