Wyniosła córeczkę na mróz, by umarła pod liśćmi! Sąd był łaskawy

Wyniosła córeczkę na mróz

Pozbawiona matczynych instynktów Małgorzata G. (18 l.), postanowiła, że Nowy Rok zacznie bez dodatkowego balastu. A za taki uznała swoją córeczkę, którą urodziła 1 stycznia 2019 roku sama w domu pod Trzebnicą (woj. dolnośląskie). Nastolatka wyniosła dziecko do lasu na mróz i przykryła liśćmi. Potem martwego już noworodka ukryła w szafie.

Małgorzata nie mieszkała sama, jednak jej bliscy nie mieli pojęcia o ciąży. Rodziła w tajemnicy. Zamiast komuś powiedzieć, postanowiła zamordować córeczkę. Zaniosła bezbronne maleństwo na mróz, gdzie zmarło z wyziębienia.

Świat dowiedział się o zbrodni przez przypadek, gdy wyrodna matka zgłosiła się do szpitala z powodu dolegliwości niezwiązanej z ciążą. Lekarze zorientowali się, że niedawno nosiła pod sercem dziecko. Zapytana próbowała przekonywać, że urodziła w szpitalu, ale kłamstwa szybko wyszły na jaw.

Policjanci znaleźli noworodka zawiniętego w ręczniki w szafie w pokoju dziewczyny. Co popchnęło młodą kobietę do tak makabrycznego czynu? Zdaniem biegłych był to szok poporodowy, a matka nie wiedziała, co robi. W środę, 30 października zapadł wyrok: rok za kratami. Na poczet kary sąd zaliczył Małgorzacie dwa miesiące, które już odsiedziała w areszcie.

– Oskarżona zrozumiała naganność swojego czynu, a jego traumatyczne konsekwencje będzie ponosić jeszcze przez bardzo długi czas – mówiła sędzia Elżbieta Wylęgalska. Oddalono też zarzut znieważenia zwłok, bo choć schowanie martwego dziecka w domu jest makabryczne, miało być spowodowane chorą chęcią bycia przy córce. Sędzia nie dopatrzyła się w tym zamiaru bezczeszczenia. Wygląda więc na to, że morderczyni się upiecze. Będzie jednak musiała żyć ze świadomością potworności, jakiej się dopuściła.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*