Błaszczak nie będzie już ministrem obrony? „Nie ma w nim żadnego zapału”

Błaszczak nie będzie ministrem obrony

Zdaniem tygodników „Wprost” i „Newsweek” Mariusz Błaszczak przestanie być ministrem obrony narodowej. Nowym szefem resortu ma zostać Michał Dworczyk albo Michał Jach. Błaszczak podobno „nie polubił wojska”.

Mariusz Błaszczak nie radzi sobie jako minister obrony narodowej? Niepewną przyszłość szefa MON opisały w tym tygodniu „Newsweek” i „Wprost”.

Zdaniem „Newsweeka”, po nieporozumieniu z zakupem fregat Adelaide Morawiecki zaczął rozważać dymisję Błaszczaka. A na jego miejsce szykować szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Dymisja Błaszczaka? „Nie polubił wojska”

Tygodnik pisze, że Błaszczak miał być z początku spokojną odmianą po Antonim Macierewiczu. Polityk dobrze dogaduje się z prezydentem Andrzejem Dudą. – Dla nas to dobry, niekonfliktowy minister – zdradził tygodnikowi urzędnik z pałacu prezydenckiego.

Ale „źródła zbliżone do MON” poinformowały „Newsweek”, że Błaszczak „nie polubił wojska”. – Nie ma w nim żadnego zapału – twierdzi anonimowy informator. Minister miał być traktowany tylko jako „coś przejściowego”.

Dworczyk o Błaszczaku: Świetnie wykonuje swoje obowiązki

– Jest cicho, ale psucie armii postępuje – ocenia rządy Błaszczaka wysoki rangą dowódca. W MON awansować w przyspieszonym tempie mają lojalni. Kompetencje schodzą na drugi plan.

Informacje „Newsweeka” skomentował na antenie Radia ZET sam Dworczyk. – To akcja wrzutkowa opozycji, mająca na celu skłócenie PiS, ale my się nie damy. Minister świetnie wykonuje swoje obowiązki – powiedział szef kancelarii premiera.

Błaszczak zostanie marszałkiem Sejmu?

„Mariusz Błaszczak traci wpływy” – donosi tymczasem „Wprost”. Tygodnik również pisze o możliwej dymisji ministra. Miałby go zastąpić albo Dworczyk, albo Michał Jach, obecnie szef sejmowej komisji obrony narodowej.

Co z Błaszczakiem? Według czasopisma, miałby dostać „awans” na marszałka Sejmu.

„Wprost” przewiduje, że rekonstrukcja rządu miałaby się odbyć tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych. „Im lepszy wynik osiągnie PiS, tym głębiej będzie mógł ciąć Morawiecki” – czytamy.

Dworczyk przejął już władzę w wałbrzyskim PiS, teraz chce być ministrem obrony narodowej

Po wyborach Michał Dworczyk umocnił swoją pozycję – praktycznie przejął po Annie Zalewskiej władzę w wałbrzyskimi Prawie i Sprawiedliwości. Teraz chce być ministrem obrony narodowej. Ministerialne ambicje mają też inni dolnośląscy pisowcy.

Dworczyk to jeden z większych wygranych poprzedniej kadencji Sejmu. Choć formalnie pochodzi z Warszawy, na posła został wybrany w okręgu wałbrzyskim. Po wygranych przez PiS wyborach był m.in. wiceministrem obrony u boku Antoniego Macierewicza, a potem szefem KPRM u Mateusza Morawieckiego i ministrem-członkiem Rady Ministrów.

GAZETA.PL / WYBORCZA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.