Szokujące doniesienia! Czy to ON będzie marszałkiem seniorem? Jest wielu starszych od niego

Czy zamiast poseł PO marszałkiem seniorem zostanie Jarosław Kaczyński? Tak twierdzi dzisiejszy „Fakt”. Prezes PiS jest jednak poza podium najstarszych posłów.

Według wstępnych zapowiedzi rzecznika prezydenta, Błażeja Spychalskiego, Andrzej Duda zamierzał przyznać tytuł marszałka seniora 78-letniej Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej. Jest to poseł KO z komunistyczną przeszłością. Jest najstarszym posłem nowej kadencji.

Tuż za nią jest rok młodszy lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Podium zamyka 73-letni Dariusz Rostati z KO.

Potem jest 71-letni Antoni Macierewicz i dopiero potem 70-letni Jarosław Kaczyński.

„Fakt” twierdzi, że z jego informacji wynika, że to właśnie Kaczyński ma zostać marszałkiem seniorem Sejmu, a nie Śledzińska-Katarasińska. Tytuł jest przyznawany jednemu z najstarszych posłów. Decyzja jednak wciąż nie została podjęta.

– Głównym kryterium wyboru będą zasługi w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości. Tak jak było cztery lata temu w przypadku wyboru na marszałka seniora Kornela Morawieckiego – powiedział Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta.

Wybór marszałka seniora stał się iście dramatycznym wyborem z powodu propagandy propisowskich mediów. Po zapowiedzi Spychalskiego o wyborze byłej aktywnej komunistki, media oraz osoby uprawiające propagandę podawały kłamstwa, jakoby wybór padał zawsze na najstarszego posła.

Szybko okazało się, że wybrany w poprzedniej kadencji nieżyjący już Kornel Morawiecki wcale nie był najstarszy, co zresztą potwierdził teraz Kędryna. Przeskok na posła Kaczyńskiego w tym kontekście byłoby bardzo ciężko wytłumaczyć swoim zwolennikom.

FAKT.PL

Więcej postów