Nowe, MAKABRYCZNE fakty w sprawie ciężarówki z 39 ciałami. Są nagrania z monitoringu

fakty w sprawie ciężarówki z 39 ciałami

Essex: Rozpoczął się proces identyfikacji 39 ciał znalezionych w naczepie ciężarówki. Potwierdzono, że ofiarami są imigranci z Chin.

Brytyjska stacja ITV ujawniła nagrania z monitoringu, pokazujące przejazd ciężarówki przez miejscowość Grays. Kamery przemysłowe uchwyciły pojazd około godziny pierwszej w nocy. Zaledwie kilkadziesiąt minut później w kontenerze odnaleziono ciała ośmiu kobiet i 31 mężczyzn.

Na razie nie potwierdzono, gdzie dokładnie Chińczycy wsiedli do ciężarówki i jak długo się w niej znajdowali. Jedna z teorii zakłada, że ponieśli śmierć w wyniku wychłodzenia organizmów. Zdaniem śledczych, ofiary znajdowały się w kontenerze przez minimum 15 godzin. Temperatura w środku mogła wynosić nawet -25 stopni C.

Kierowcą ciężarówki był 25-letni mieszkaniec Irlandii Północnej, Mo Robinson. Funkcjonariusze przeszukali już jego dom. Mężczyzna trafił do aresztu pod zarzutem morderstwa.

Nie wszyscy wierzą jednak w winę 25-latka. Przyjaciele Irlandczyka podkreślili, że kierowca sam podniósł alarm po znalezieniu ofiar. „Mo nie wiedział, że ci ludzie byli w naczepie” – przekonują. „Kiedy otworzył kontener i zobaczył te wszystkie martwe ciała, był absolutnie przerażony i wezwał pogotowie, które z kolei zaalarmowało policję” – powiedzieli w rozmowie z Mail Online.

Telegraph, powołując się na „wiarygodne źródła” przekazał natomiast, że jest „bardzo mało prawdopodobne”, aby Robinson był zaangażowany w przemyt Chińczyków.

Przypomnijmy, w środę mediami na całym świecie wstrząsnęła informacja o makabrycznym odkryciu w parku przemysłowym Waterglade. W kontenerze jednej z ciężarówek odkryto ciała 38 dorosłych i jednego nastolatka, wszyscy zostali uznani za zmarłych.

Jak udało się ustalić policji, ciężarówka została zarejestrowana w Bułgarii w 2017 roku, jej właścicielką ma być obywatelka Irlandii. Kontener na Wyspy przypłynął promem z portu Zeebrugge w Belgii do Purfleet (południowo-wschodnia część Wielkiej Brytanii).

MOCNEFAKTY.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*