Koszmar Macierewicza. Nowy poseł będzie w niego walił jak w BĘBEN. Ma argumenty

Antoni Macierewicz – mimo że w kampanii wyborczej szczególnie aktywny nie był – ze znakomitym wynikiem dostał się do Sejmu. Były minister obrony narodowej po cichu pewnie liczy na powrót do resortu.

Na to raczej się nie zanosi. Nie to jednak dla Macierewicza jest najgorsze. W nowym Sejmie spotka kogoś, kto na pewno będzie w niego walił jak bęben. Panowie od dawna mają ze sobą na pieńku.

W ostatnim dziesięcioleciu Antoni Macierewicz zasłynął głównie z działalności związanej z szeroko pojętym wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej. Generalnie jednak – także wśród znacznej części polityków PiS – jego teorie z czasem przestały być brane na serio. Temat Smoleńska przycichł, co nie oznacza, że nie wróci z hukiem. Na to się zapowiada, bo w nowym Sejmie znajdzie się dr Maciej Lasek – człowiek, który mocno zwalczał teorie Macierewicza na temat katastrofy Smoleńskiej, gdy był przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Potyczki Lasek-Macierewicz przeszły do historii polskiej polityki. Pewne jest to, że były szef PKBWL Macierewiczowi nie odpuści. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Lasek do Sejmu dostał się z listy Koalicji Obywatelskiej.

SE.PL

Więcej postów