Dziecko pochowane żywcem. Szokujące odkrycie na cmentarzu

Żywe dziecko zostało odnalezione w grobie. Dziecko znalazł mężczyzna, który na tym samym cmentarzu kopał grób dla własnej córki.

Mężczyzna usłyszał płacz. Kiedy zaczął się rozglądać, znalazł dziecko w grobie głębokim na 3 metry. Mężczyzna przyszedł na cmentarz, żeby pochować córkę, która urodziła się o 7 miesięcy za wcześnie.

Żałobnik był wstrząśnięty. Wyciągnął dziewczynkę z grobu i przez watę podał jej mleko, po czym zadzwonił na policję i pogotowie. Dziecko przebywa w tej chwili w prywatnym szpitalu. Jego personel nadał dziewczynce imię Sita.

Próbujemy teraz znaleźć rodziców dziecka. Wyciągniemy surowe konsekwencje wobec tych, którzy pochowali dziecko żywcem – stwierdził rzecznik policji.

Nie wiadomo, jak długo dziecko leżało w grobie. Lekarze spodziewają się w każdym razie, że dziewczynka przeżyje i wróci do pełni sił. Policja podejrzewa tymczasem, że to kolejna w stanie Uttar Pradesh świadoma próba zabicia dziecka płci żeńskiej.

Dziewczynki są czasami w Indiach świadomie zabijane przez rodziców. To skutek m.in. wysokiego posagu, który rodzice muszą wnieść, kiedy córka wychodzi za mąż. Poza tym niektórzy dorośli wolą, żeby urodził im się syn, ponieważ jest większą gwarancją dochodu – informuje „The Telegraph”.

O2.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*