ZASKAKUJĄCE doniesienia dot. wypadku Szydło. Nagranie sfabrykowane?

wypadek Szydło

Beata Szydło wzięła udział w wypadku prawie trzy lata temu. Do dziś toczone jest postępowanie w sprawie sprawcy zdarzenia. Jak donoszą media nagranie, które trafiło na listę dowodową mogło zostać sfabrykowane.

Beata Szydło zajmując jeszcze urząd premiera wzięła udział w wypadku samochodowym. Kolumna w której podróżowała zderzyła się z samochodem powadzonym przez 21-letniego kierowcę seicento Sebastiana K. Na skutek czego auto z premier na pokładzie uderzyło w drzewo, a ona kilka dni spędziła pod opieką lekarzy w szpitalu.

Zdarzenie miało miejsce 10.02.2017 roku i chociaż od wypadku minęło tyle czasu to nadal trwa postępowanie, a jak donoszą media, nagranie z monitoringu, które jest dowodem w sprawie najprawdopodobniej zostało sfabrykowane.

Beata Szydło na monitoringu

Dziennikarze Wirtualnej Polski doszukali się przekrętu w sprawie nagrania i złożyli wniosek do sądu, gdzie toczone jest postępowanie przeciw Sebastianowi K. Okazuje się, że nagranie mogło zostać zmienione, a rzeczywiście wypadek wyglądał zdecydowanie inaczej niż widać na filmie.

– Po analizie obrazu okazuje się, że samochody rządowe początkowo poruszają się, by przez kilka ujęć stać w miejscu. Po chwili znowu jednak ruszają. Taka sytuacja powtarza się kilka razy, podczas gdy wszystkie pozostałe obrazy w tym czasie są w ruchu. Ktoś mógł zrobić to celowo, by można było poinformować, że samochody Biura Ochrony Rządu poruszały się z dozwoloną prędkością – stwierdził ekspert.

Najprawdopodobniej taśmy z nagraniem zostały pocięte i w puste miejsca zostały wklejone ujęcia, które już były pokazane na filmie. Adwokat oskarżonego w sprawie domaga się analizy nagrania pod kątem możliwej fabrykacji.

Informator Wirtualnej Polski podaje, że na nagraniu mogło dojść nawet do kilkunastu podmianek klatek, tak aby obraz pokazywał co innego, niż wydarzyło się w rzeczywistości. Jeżeli nagranie zostało sfabrykowane będzie to już drugi przypadek kiedy coś złego dzieje się z dowodem w prowadzonej sprawie. Nie tak dawno zniszczeniu uległy dwie płyty przedstawiające zdarzenie z udziałem Beaty Szydło.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Tak to wszystko przeprowadzają /obecnie i wcześniej też w sprawie katastrofy smoleńskiej /a to jest ,,słynny” instytut Sehna w Krakowie, ,,eksperci” na usługach pis i ,,rządzących”.

  2. Smutne że bierze w tym udział Instytut słynący dotychczas z dużej fachowości i bezstronności wydawanych opinii. Tak na marginesie wszelkie potrzebne dane i wiele innych można odczytać z „czarnych skrzynek” samochodu Audi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*