SKANDAL! W Kijowie pokażą film o walce banderowców OUN przeciwko Polakom

o walce banderowców przeciwko Polakom

Według IPN Ukrainy, pokaz filmu „Niezłomni” odbędzie się 16 października o godz. 19 w ośrodku informacyjnym Muzeum Majdanu w Kijowie. W pokazie filmu będzie uczestniczyć co autor oraz reżyser Uljana Gredyl.

„Niezłomni” to jest krótkometrażowy film dokumentalny o tematyce historycznej oparty na realnych wydarzeniach, które miały miejsce w obwodzie lwowskim w 1932 roku. Według scenariusza, po zakończeniu I wojny światowej na Galicji ustanowiono polską administrację, zlikwidowano ukraińskie instytucje państwowe, biblioteki oraz szkoły, zdewastowano wsie ukraińskie. Pacyfikacje setek wsi ukraińskich dokonane przez okupantów polskich przynoszą śmierć, nędzę, głód.

Ale sytuacje bez wyjścia nie istnieją. Do akcji wchodzą Niezłomni: „Zdobymy wolność dla Ukrainy albo zginiemy w tej walce.”

Bojownicy UWO-OUN (Ukraińskiej Organizacji Wojskowej oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) atakują budynek poczty polskiej z zamiarem zdobycia pieniędzy dla walki z presją polskiej wobec ludności ukraińskiej.

Główni bohaterowie Wasilij Bilas, Dmitrij Daniliszyn, Władymir Starik oraz Jurij Bereziński zmagają się z rozmaitymi trudnościami, stanąć twarzą w twarz z groźnym wrogiem. Śmiertelne ryzyko, afery oraz zdrada – wszystko do osiągnięcia głównego celu – wzbudzić niezadowolenie ludności.

T.ME

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

20 Komentarze

  1. Jaki skandal? U siebie w kraju mogą pokazywać co im się spodoba. W Polsce też leciał Wołyń. Nauczmy się w końcu żyć obok siebie w pokoju. Każdy ma swoją historię i swoich bohaterów.

  2. dla mnie to co na Polakach zrobiła UPA było ludobójstwem i to nie podlega dyskusji. Natomiast, jeżeli ktoś u siebie w kraju uważa ich za bojowników o wolność i niepodległość Ukrainy to jego sprawa i jego punkt widzenia. Byle tych poglądów nie starał się forsować w Polsce.

  3. I oni i my mamy swoje za skórą.
    Największym debilizmem jest nie to że u nich puszczą jakiś film bo może on być równie dobrze nakręcony jak nasz „Wołyń” a to że to wywołuje podniecenie.

  4. NKWD wszystkich agentów Abwehry ubiło i wysłało na Sybir jak Hitler uderzył na Rosję nie było na terenach Sowietów UPA tylko byli na polskich terenach , a Piłsudski zakazał wykonać wyrok śmierci na Banderze i puszczano ich wolno z więzień. Za zdradę kraju powinni być karani .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*