Niesiołowski w MOCNYCH słowach o ojcu Agaty Dudy: “To nie jego wina, kim jest teraz jego córka”

o ojcu Agaty Dudy

Agata Duda została skrytykowana przez Stefana Niesiołowskiego. Okazuje się, że poseł przyjaźnił się niegdyś z jej ojcem i darzył go sporym szacunkiem. Mówi, że nie obwinia ojca Pierwszej Damy o jej wybory życiowe.

Agata Duda pewnie nie będzie zachwycona, jeżeli postanowi przeczytać nową książkę, w której Stefan Niesiołowski w rozmowie z Piotrem Lekszyckim opowiada między innymi o jej ojcu, Julianie Kornhauserze. Znany z kontrowersyjnych, nieraz obcesowych wypowiedzi poseł nie kryje, że żywi szacunek do ojca obecnej Pierwszej Damy, ale nie do końca docenia samą Agatę Dudę.

Stefan Niesiołowski poznał ojca Agaty Dudy, Juliana Kornhausera, w dość nieprzyjemnych okolicznościach. Gdy tylko wybuchł stan wojenny obaj mężczyźni trafili do obozu w Jaworzu. Niesiołowski współdzielił wówczas pokój z łódzkim poetą, Jackiem Bierezinem, i właśnie z Julianem Kornhauserem, który również parał się literaturą. Agata Duda miała wówczas około 9 lat.

“Niesiołowski”, która jest wywiadem-rzeką przeprowadzonym z posłem Unii Europejskich Demokratów przez dziennikarza “Super Expressu”, Stefan Niesiołowski uchyla rąbka tajemnicy na temat swojej znajomości z ojcem obecnej Pierwszej Damy.

– Oceniam go bardzo wysoko. Zachowywał się w porządku, był świetnym kolegą, zawsze będę go dobrze wspominał. Julian to wspaniały człowiek, dobrze się z nim garowało – wspomina poseł z nostalgią.

Agata Duda skrytykowana

Szybko jednak przechodzi do meritum sprawy. Nie wspomina bowiem o Julianie Kornhauserze jedynie po to, aby pochwalić go za postawę czy przekonania, ale po to, aby zwrócić uwagę na wybory życiowe jego córki. Chociaż nie precyzuje, który z nich uważa za najgorszy, to z jego stałej antypatii do Andrzeja Dudy można wnioskować, że chodzi o wybór małżonka.

– Co zrobić, za córkę od pewnego momentu się nie odpowiada. […] To nie jego wina, kim jest teraz jego córka – mówi w charakterystycznym nonszalanckim stylu Niesiołowski, implikując, że Julian Kornhauser może nie być, bądź nie powinien być, do końca dumny z funkcji Pierwszej Damy, którą pełni teraz Agata Duda.

Agata Duda jeszcze nie zareagowała na rewelacje Stefana Niesiołowskiego, chociaż można się domyślać, że nie jest jej w smak przyjaźń ojca z Niesiołowskim, który od zawsze znajduje się na celowniku PiS. Zapewne czeka ją niełatwa rozmowa z mężem.

PIKIO.PL

Więcej postów