Manipulacja posłów PO. Chcieli upokorzyć Andrzeja Dudę udostępniając stare zdjęcie

Wczorajsze Święto Wojska Polskiego po raz kolejny pokazało głęboki podział wśród polityków. Na oficjalnych uroczystościach nie widzimy polityków opozycji, którzy często są przy tego typu okazjach bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Tym razem dopuścili się jednak dużej manipulacji.

Prezydent Andrzej Duda to polityk bardzo często krytykowany przez opozycję. I trudno się dziwić, ponieważ jego popularność w naszym kraju jest bardzo duża i wiele wskazuje na to, że jeśli zdecyduje się startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich to będzie miał bardzo duże szanse na zwycięstwo. Jego polityczni przeciwnicy szukają więc każdej możliwej okazji, by go zdyskredytować.

Taką okazją stało się zdjęcie ze składania kwiatów. Widać na nim, że w pierwszej linii stoi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński a dopiero za nim prezydent Andrzej Duda. Wczoraj posłowie opozycji bardzo chętnie udostępniali zdjęcie w mediach społecznościowych, dodając oczywiście odpowiednie podpisy. „Prezydencja się nie przyjęła” – napisał Michał Szczerba. „Polska w 2019 roku na jednym zdjęciu…” – opisał z kolei zdjęcie Cezary Tomczyk.

Posłowie udostępniają stare zdjęcie

I chociaż nie napisano o tym wprost to w żadnym z tych opisów nie pojawiła się informacja z jakiej uroczystości pochodzi to zdjęcie. A ono, wbrew temu, co można pomyśleć na pierwszy rzut oka, wcale nie pochodzi z wczorajszych obchodów Święta Wojska Polskiego. Jest to zdjęcie z 2018 roku a okazją do jego zrobienia było uroczyste odsłonięcie w Sejmie tablicy poświęconej ś.p. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. W tym kontekście obecność Jarosława Kaczyńskiego na pierwszym planie jest zrozumiała.

Sprawę dosadnie skomentował poseł Daniel Milewski. „Posłowie PO (choć można w tym kontekście powiedzieć po prostu: kłamcy i manipulatorzy) wstawiali w dniu Wojska Polskiego to zdjęcie, chcąc pokazać, że to np. aktualna relacja z uroczystości. Posłużyli się zrobioną ponad rok temu fotografią z odsłonięcia sejmowej tablicy poświęconej ś.p. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Kogoś dziwi, że najbliższa rodzina składa kwiaty jako pierwsza? To normalne… choć nie dla każdego oczywiste, jak widać” – napisał na Facebooku.

FACEBOOK

Więcej postów