Piękne polskie lekkoatletki w mundurze! Odebrały wyjątkowe podziękowania [ZDJĘCIE]

W czwartek 15. sierpnia cały kraj obchodzi Święto Wojska Polskiego, które upamiętnia zwycięstwo w wojnie polsko-bolszewickiej. W ostatnich dniach odbyło się wiele ceremonii, w których uhonorowano polskich żołnierzy. Wśród nich znaleźli się także lekkoatleci, którzy otrzymali specjalne podziękowania od ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka.

Wśród polskich lekkoatletów nie brakuje tych, którzy sport łączą razem ze służbą dla kraju w nieco inny sposób. Część zawodników rozpoczęło służbę wojskową, zaciągając się do różnych jednostek. Największą grupę stanowią biegacze – w tym ci najbardziej utytułowani.

Podczas środowego spotkania z ministrem obrony narodowej, Mariuszem Błaszczakiem wyróżnieni zostali m.in. Marcin Lewandowski czy piękne polskie lekkoatletki, Anna Kiełbasińska, Sofia Ennaoui i Justyna Święty-Ersetic. – Ku chwale Ojczyzny – napisał w opisie fotografii opublikowanej na Instagramie Lewandowski.

Fani w komentarzach docenili służbę naszych sportowców. – Ładne te wasze berety. Wspaniały przykład dajecie, że mając każdy zawód, można dodatkowo spełniać się w innej sferze życia, tak ważnej jaką jest służba wojskowa – napisał jeden z kibiców. Inny przyznał, że jest z nich dumny i podziękował za piękne chwile, które mu zagwarantowali swoimi występami.

Lekkoatleci dostali specjalne podziękowania od ministra obrony. Dotyczyły one reprezentowania Wojska Polskiego i znakomitych wyników sportowych podczas 8. Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Bydgoszczy.

View this post on Instagram

KU CHWALE OJCZYZNY! #wiernipolsce

A post shared by Marcin Lewandowski 800 (@marcin.lewandowski.800) on

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!